PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma
    FANSHOP

Ženy: Lekce z produktivity, Jarchovská rozhodla zápas pěti góly

2. 9. 2012 | Ondřej Havlas

Ženy: Lekce z produktivity, Jarchovská rozhodla zápas pěti góly

1.kolo sezóny jsme jeli na hřiště do Krásné Studánky. Loňský mistr 2.ligy Slovan Liberec nastoupil bez zraněné Červeňákové, ale na hře to nebylo znát.1. kolo, sobota 1. 9. 2012, 14:30, Krásná Studánka
Slovan Liberec Slovan Liberec
6:0
(3:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Slovan Liberec: Dolejšová - Kovářová, Pomijová, Boušková, Pižlová, Jarchovská, Ubiasová (85.Petráčková), Filingerová, Poláčková, Matějková, Horčičková
Dukla Praha: Nováková - Sůrová (48.Králíčková), Toťová, Šmahelová, Boráková - Kozlíková, Beránková, Marková (60.Němečková) - Podroužková, Smíšková (73.Hniličková), Hološková
Branky:23.,41.,53.67.,76.Jarchovská, 27.Pomijová
Rozhodčí: Kánská Blažena
Diváci: 50

Komentář

1.kolo sezóny jsme jeli na hřiště do Krásné Studánky. Loňský mistr 2.ligy Slovan Liberec nastoupil bez zraněné Červeňákové, ale na hře to nebylo znát.

Prvních patnáct minut bylo z naší strany velmi dobrých. Nepouštěli jsme domácí do žádné vážné šance a naopak v šesté minutě po rohovém kopu se dostala osamocená Lucka Šmahelová do zakončení z malého vápna, ale minula branku. O pět minut později domácí zahrávali nepřímý volný kop z hranice šestnáctky za velmi sporně odpískanou malou domů. Naštěstí pro nás to ještě neskončilo brankou, ale trefenou zdí. Do další naší šance jsme se dostali ve 21.minutě. Po vypíchnutí Jany Smíškové šla sama na branku, přihrávala ještě Podroužkové, ale ta se dostala do velkého úhlu a skórovat nedokázala. Domácí se radovali až ve 23.minutě z kopačky Jarchovské, která zakončila akci po signalizovaném ofsajdu 1:0. O čtyři minuty později vytáhla Lucka Nováková výborný zákrok proti střele Jarchovské, ale na následnou dorážku Pomijové už neměla šanci 2:0. Přesně po půl hodině hry napřáhla z dálky Markéta Matějková, ale branku netrefila o půl metru. Další střelu ze střední vzdálenosti bravurně vyrazila Nováková na roh. Po rohu zakončovala Pižlové těsně mimo. Třetí a poslední branku prvního poločasu dala Andrea Jarchovská nechytatelnou střelou z poza vápna 3:0. Do šaten se šlo a stavu o tři branky pro domácí.

Druhá půle začala lépe pro domácí. Pomijová přehazovala Novákovou, ale míč skončil pouze na břevně. O dvě minuty později se opět prosadila Jarchovská. Tentokrát zakončovala po stříleném centru z levé strany 4:0. Po hodině hry jsme se opět se šancí přihlásili i my. Přímý volný kop z dvaceti metrů poslala Veronika Kozlíková s přispěním Dolejšové na břevno. Bohužel Liberec hned odpověděl. Centr tentokrát z pravé strany a opět Jarchovská v akci 5:0. Poslední branku zápasu zaznamenala opět Andrea Jarchovská po hezké akci po levé straně a následném centru 6:0. Naší poslední střelu měla na svých kopačkách Míša Beránková, ale neměla dostatečnou razanci a hlavně mířila doprostřed branky.

Bohužel ze severu Čech odjíždíme s debaklem. Nutno podotknout, že domácí zvítězili naprosto zaslouženě. Byli hladovější v zakončení a hráli účinnější fotbal. Tímto jím blahopřejeme do úspěšného vstupu do sezóny. Nás čeká reparát příští týden proti Jablonci.

Ohlasy trenérů

Jan Podolák, hlavní trenér: "Během prvních 25min jsme hrály s Libercem vyrovnanou hru, kdy si holky dokázaly vytvořit víc příležitostí ke vstřelení branky. Průběh hry však hrubě ovlivnila hlavní rozhodčí, která po fatálním chybném rozhodnutí darovala Liberci vedoucí branku. Vnímání nespravedlivého rozhodnutí mělo za následek naši nekoncentrovanost a další góly domácích. Výsledek jsme chtěly zkorigovat, ale během druhé části hry byl náš projev hodně křečovitý. První kolo je za námi, nebudeme brečet, zvedneme se ze země a poctivě se připravíme na další ligové kolo."
 


Fotogalerie


Partneři klubu