FANSHOP

Ženy Dukly porazily Plzeň

29. 4. 2017 | Redakce

Ženy Dukly porazily Plzeň

V druhém kole nadstavbové části první ligy žen zamířily naše fotbalistky na půdu Viktorie Plzeň.16. kolo, sobota 29. 4. 2017, 12:00, SK Smíchov, Plzeň, tráva
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
0:1
(0:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Viktoria Plzeň: Radová M. – Tauberová, Ondrášková, Nehodová, Pacandová (68. Lukešová), Ranglová (46. Švábová), Markelová, Hanžlová, Mikešová (64. Kolorosová), Roztočilová, Mrázová
Dukla Praha: Dolejšová – Ivanyshyn, Košíková, Čížková, Rzycká – Beštová, Zemjánková, Kozlíková (87. Dvorská), Beránková, Rychtarová (78. Kantarská) – Hajnová (81. Soukupová)
Branka: 32. Rychtarová
Rozhodčí: Hessová - Hasíková, Panušková
Diváci: 100

Komentář

V úvodu utkání zahrozily oba týmy z rohových kopů. Nejdříve nepřekvapila Dolejšovou domácí Ondrášková, vzápětí netrefila branku Plzně Čížková. Další minuty mnoho krásy nepřinesly. Dukla trpělivě čekala na šanci, viktoriánky se zkoušely prosadit nakopávanými balóny. Rozruch přinesla až akce Ivanyshyn, která po půl hodině hry pronikla po křídle, našla centrem Hajnovou, jež hezky sklepla na Beštovou. Její střela ještě brankou neskončila, ale po následném rohovém kopu se nejlépe ve skrumáži před brankou zorientovala Rychtarová a vsítila první branku utkání. Plzeň pohrdla možností na vyrovnání těsně před poločasem. Markelová míč do sítě v obdobné situaci neprotlačila a Mrázová poté poslala míč vysoko nad.

Do druhého poločasu vstoupily lépe hráčky domácích. Roztočilová po rohu mířila mimo a Markelovou v samostatném úniku zase vychytala Dolejšová. Po oboustranně nezáživné prostřední části druhé půle přinesl šance až úplný závěr utkání. Rozhodnout mohla střídající Dvorská, ale Radová svůj tým udržela ve hře o bod. Ten mohla získat už v nastavení Markelová, ale stejně jako v prvním poločase nedokázala ve shluku hráček před brankou Dukly dostat míč do sítě. Dukla tak poprvé v nadstavbě zvítězila a výrazně nakročila k zachování ligové příslušnosti i pro příští sezonu.

 


Fotogalerie


Partneři klubu