PORTRÉTY Z JULISKYRóbert Kovaľ

Ženy B: Zkrat v posledním domácím utkání

8. 5. 2017 | Redakce

Ženy B: Zkrat v posledním domácím utkání

Ženský B-tým se v předposledním zápase sezony utkal s Poděbrady, které dorazily na horkou půdu do Cholupic, kde domácí hráčky ještě neprohrály. Vše je jednou poprvé a po ztrátě vedení si Poděbrady odvezly 3 body za výsledek 1:2.

20. kolo, sobota 6. 5. 2017, 17:00, Cholupice
PoděbradyPoděbrady

Dukla Praha: Psutková – Němečková, Drdošová, Kocková, Davidová – Motyková, Kramerová – Havlíčková, Košatková, Dostálová – Pýchová

Střídaly: Brachovičová, Šedivá, Čechová, Pavlíková, Moravcová, Kůtová
Poděbrady: Znamínková – Fuksová, Havlíková, Pokorná, Klozová, Musílková, Bartoňková, Hrůzová, Jehličková, Veselá
Branky: 18. Pýchová – 55. Klozová, 63. Havlíková
Rozhodčí: Nepraš – Vagner, Jíra

Utkání začalo za velmi zajímavých podmínek. Před utkáním své utkání vyhrály Malešice nad Třebestovicemi a Bohemians Praha naopak padla v Tuklatech, vznikla tu obrovská šance pro naše hráčky vrátit se do hry o titul. Tyto informace měly hráčky v hlavách a také to podle toho vypadalo. Několik šancí si fotbalistky Dukly vytvořily, ovšem vyložené šance nedávaly. Až v 18. minutě do prázdné brány zakončovala po akci Pýchová. 1:0 pro Duklu – jakoby bylo hotovo. Poděbrady se za první poločas k ničemu nedostaly, domácí spálili mnoho šancí, nikdo by nečekal černý scénář.

Druhá půle měla několik změn, obrana však zůstala nezměněna. Děly se však divy. Po deseti minutách vznikla v obraně díra, naše hráčky se zapomněly v útoku a toho využily hostující hráčky, Klozová šla sama na bránu a proměnila. To byla však injekce a když za dalších pár minut přišla stejná chyba v obraně Dukly, bylo hotovo. 1:2. Poděbrady na hřišti byly všude, byly jako vosy a každý míč poslaly hned dlouhým odkopem pryč. S ubíhajícím časem béčko Dukly nic neudělalo a zápas dospěl do nejhoršího možného konce. Prohra 1:2 sebrala Dukle šanci na titul, který je nyní téměř nemožný.

Jakub Kowolowski, trenér: „Velká ztráta, pro mě asi nejhorší prohra doposud. Některé hráčky mě výkonem velmi zklamaly, po dlouhé analýze jsme měli volit i jiný postoj k utkání, určitě jsme měli v hlavách ztrátu Bohemky a soupeře, který hrál v deseti. Neporadili jsme si s tím a proto to beru na sebe. Poděbradům smekám, po první brance nechaly na hřišti všechno a vyhrávaly každý souboj, opravdu chtěly uspět. A nehraje se na fotbalovost, ale na to, kdo chce v danou chvíli více. O víkendu to byl soupeř.“