PORTRÉTY Z JULISKYVojtěch Hadaščok

Ženy B: Vysoká výhra na domácím hřišti

14. 8. 2016 | Redakce

Ženy B: Vysoká výhra na domácím hřišti

První liga žen i dorostenek se tento týden rozeběhla, rezervnímu týmu Dukly však pokračuje příprava. V sobotu dopoledne zavítaly hráčky pražského týmu na své nové domácí hřiště do Cholupic, kde se utkaly s Jabloncem.

PU, sobota 13. 8. 2016, 11:00, Cholupice
JablonecJablonec

Dukla Praha: Psutková – Slámová, Hajnová, Kůtová, Davidová – Němečková, Shaw – Havlíčková, Košatková, Lerchová – Pýchová

Střídaly: Čechová, Kocková, Moravcová, Kroutilová
Branky: 15. a 25. Košatková, 12. Havlíčková, 17. Lerchová, 68. Moravcová

Úvod zápasu byl pomalý, oba týmy si teprve oťukávaly terén a hra byla hodně nepřesná. Domácí Dukla měla však vstup do druhé desetiminutovky skvělý. Kombinačně svého soupeře začínala postupně přehrávat, po několika neproměněných šancí se po přihrávce z křídla prosadila Havlíčková na zadní tyči, pár minut na to zpoza vápna zvyšovala Košatková střelou pod břevno. Úvodní obrovský tlak pokračoval a gradoval, Havlíčková si s Lerchovou roli vyměnila, druhá jmenovaná na zadní tyči uklízela na 3:0! První půle ještě přinesla další úspěšný pokus Košatkové, která určila poločasový výsledek 4:0. Mnoho dalších střel končilo mimo síť Jablonce, a to i střela Davidové, která trefila z úhlu břevno.

Soupeřkám se zranila jedna hráčka, po dohodě obou trenérů se počty dorovnaly a pokračovalo se do druhé půle. Po jednoznačné první půli domácí celek zpohodlněl. Aktivita hráček ustoupila, přesto si Dukla vytvářela mnoho šancí, proměněná zůstala pouze jedna jediná, kterou Moravcová vymetla šibenici. Rozhodčí nakonec ukončil utkání v 75. minutě, a tak konečná podoba výsledku byla 5:0.

Jakub Kowolowski: „Výsledek vypadá vcelku jednoznačně, ale musím přiznat, že jsme byli opět málo úspěšní v koncovce. Těší mě počet vytvořených šancí, útočili jsme přes křídelní prostory, i středem hřiště. Soupeř tomu napomohl zataženou obranou, kdy vznikaly velké meziprostory, zejména mezi zadními řadami a hráčky dokázaly takového prostoru využít. S hrou dopředu už začínám být místy velmi spokojený, dozadu však stále tápeme. Náběhy protihráček nám dělají problém a i v tomto zápase jsme několikrát zaspali.

Jsem rád, že Jablonec dorazil na utkání, i když tým byl doplněn hráčkami z mládeže, což je nutné podotknout. Přesto mi záps dal odpovědi na další otazníky v sestavě. Soupeřům přeji mnoho štěstí do ligy a rád naváži na spolupráci a další setkání třeba v zimní přípravě.“