Ženy B: Vydřená výhra v přesile

10. 4. 2016 | Redakce

Ženy B: Vydřená výhra v přesile

V sobotu 9. dubna dorazily hráčky Dukly do Dolních Břežan, aby sehrály utkání proti Pěnčín-Turnovu. Ten dorazil oslaben o dvě hráčky, pouze v devíti, a tak utkání se hrálo jen z povinnosti a i přes velmi utrápený výkon si béčko žen vydřelo výhru 4:0.

16. kolo, sobota 9. 4. 2016, 16:30, Dolní Břežany
Pěnčín-TurnovPěnčín-Turnov

Dukla Praha: Frolíková – Zelená (46. Gluhović), Svitáková, Kramerová, Zlatohlávková – Pýchová, Pavlíková, Němečková (61. Hřebíková) – Havlíčková, Šedivá (84. Rašková), Urbánková (57. Brachovičová)
Pěnčín-Turnov: Schmidtová – Červinková, Machová, Suková, Kyselová, Jiránková, Čápová, Sisrová J., Sisrová T.
Branky: 50. Pýchová, 68. Gluhović, 89. Frolíková, 90. Havlíčková

Od samotného nastoupení k utkání bylo již jasné, že dnešní zápas se bude hrát převážně na jednu bránu. Oslabený soupeř však dokázal dlouhé minuty odolávat a střelecké pokusy hráček pražské Dukly neohrozily svatyni soupeřek. V prvním poločase byly nejblíže Pýchová a Šedivá, brána jim však nebyla dost velká. Tlak ze strany domácích byl očividný, ale Dukla stále nemohla najít recept, jak překonat obranu Pěnčína. I proto byl poločasový výsledek 0:0.

Do druhé půle Dukla nastoupila s promíchanou sestavou, důležitá první branka pak padla již po pěti minutách, kdy po chybě jedné z hostujících hráček se k míči dostala velmi aktivní Verča Pýchová, jež sama zakončila k pravé tyči a Dukla šla do vedení 1:0. Domácí celek si i nadále vytvářel šance, ale dnes jakoby si hráčky obuly kopačky naopak. Svůj první jarní gól si poté připsala Valentina Gluhović, která v 68. minutě doběhla propíchnutý míč a podél gólmanky zvyšovala gólový účet na 2:0. Těsně před koncem se z přímého kopu prosadila Gabča Frolíková a hned na to si na vápně nadvakrát připravila míč Andy Havlíčková a zakončila utkání konečným čtvrtým gólem. Rezerva Dukly si tak nakonec připsala povinné 3 body a vítězství 4:0.

Jakub Kowolowski, trenér: „Ačkoliv to ze začátku nevypadalo, soupeř, který hrál v 9, nám dělal větší problém, než se čekalo. Opět se jen potvrdilo, že jakmile je potřeba, abychom tvořili hru, nevíme si kolikrát rady. Za tu situaci jsme si velmi často mohli sami, špatným postavením na hřišti jsme byli v nevýhodě, zbytečně jsme zužovali hřiště a jen tak dopomohli soupeřkám zahustit prostory. V kombinaci bylo velké procento nepřesností a hlavně, hráčky jsou stále málo odvážné. Bojí se udělat něco navíc. Často je vidím, že si odehrají svou hru, odehrají nějakým způsobem míč, ale chybí mi tam už jejich kreativita, přidání něčeho svého, co by utkání rozhodlo. Strach jim to nedovolí, ale k tomuto musím já přistoupit lépe a najít jiný způsob, jak o tom s děvčaty mluvit.

Vyzdvihnout bych chtěl Alici Kramerovou, která odehrála výborné utkání a určitě ji mohu za její přístup, nasazení a hlavně chuť udělat v utkání něco navíc, postavit do role nejlepší hráčky. Poločasová změna rozestavení a promíchání sestavou ji ještě více pomohla a byla pro nás v celém zápase důležitým článkem sestavy. Ovšem důvod k radosti neměla po utkání žádná z hráček, jejich uvědomění přišlo velmi rychle. Povinnost jsme tak dnes splnili.“