PORTRÉTY Z JULISKYRadek Havala

Ženy B: Vybojované vítězství nad Trutnovem

10. 2. 2016 | Redakce

Ženy B: Vybojované vítězství nad Trutnovem

V nedělním odpoledni nastoupila rezerva žen proti soupeři z ČFLŽ – ŽFK Trutnov. Počasí vytvořilo příjemné podmínky pro utkání, a tak vše ostatní už zůstalo na hráčkách, především to, jak bude zápas vypadat. Díky svému přístupu děvčata zvládla své druhé utkání a zvítězila 2:1.

PU, neděle 7. 2. 2016, 14:00, UMT Juliska
TrutnovTrutnov

Dukla Praha: Nedvědová (Buttová) – Svitáková, Kocková, Buttová, Portešová, Košatková, Lupačová, Kramerová, Havlíčková, Šedivá, Hřebíková, Houbová, Hajnová, Zlatohlávková, Rašková
Branky Dukly: 27. Lupačová, 53. Šedivá
Rozhodčí: Zloch

Utkání, které bylo hráno na 3x 30 minut, se už v samotném začátku vyvíjelo pro naše hráčky velmi dobře. Holky si vytvářely tlak, ale vše bez zakončení. Až v první vážnější šanci se prosadila Andy Lupačová, která si navedla míč k šestnáctce a zpoza vápna otevřela skóre střelou k pravé tyči. Následně nás dvakrát podržela Kačka Nedvědová, která vyřešila dvě situace soupeřek. V 53. minutě předvedla skvělou individuální akci Nela Houbová, jež se dostala přes 3 hráčky do vápna, kde předložila balon Adéle Šedivé, která zvýšila vedení na 2:0. Chvíli na to však přišla nepozornost ze strany domácí obrany a před Nedvědovou se po lobu objevila útočnice Trutnova, která už Kačku prostřelila a snížila na 1:2 z jejich pohledu. V poslední části se nic vážnějšího nestalo, jediné ohrožení branky zaznamenala Kačka Nedvědová, bohužel pro domácí, brána pro ni byla malá. Zápas tak skončil 2:1 pro béčko žen.

Jakub Kowolowski, trenér: „Svůj pohled rozdělím do tří částí. Zprvu musím říct, že mě velmi mrzí zranění Natálie Svitákové, která si poranila kotník a bude chybět 5 týdnů. Veškeré pocity z utkání to neguje, protože primárně chci, aby hráčky byly zdravé a mohly se připravovat na sezonu.

Určitě je nutno podotknout, že mi z kádru chybělo mnoho hráček, absence byla veliká, a to kvůli nemocím, horám, dovoleným a podobně. Nadšený jsem z toho nebyl, zejména absence středních záložnic mi připravila menší kvíz v podobě určování sestavy. Na druhou stranu, některé hráčky si vyzkoušely nové posty, takže alternativu do sezony jsem mohl hledat. Cítím, že se s tím chtěly vypořádat a daly tomu maximum.

A to je poslední věc, kterou musím vyzdvihnout. Přístup oproti minulému zápasu byl jako den a noc, hráčky utkání odmakaly, doslova ho ubojovaly. Za to jsem velmi rád a díky tomu jsem si odnášel ze zápasu spoustu pozitivních dojmů. Také jsem apeloval na to, aby hráčky dbaly na rozehrávku, jak jsme si ukazovali. Další pozitivum, na kterém budeme dále pracovat. Pochválil bych všechny hráčky za přístup. Další akci máme o víkendu na turnaji v Německu, kde se představíme proti tamním ženským týmům.“