PORTRÉTY Z JULISKYMartin Chlumecký

Ženy B: Vítězství v pražském derby s Bohemians Praha

5. 10. 2016 | Redakce

Ženy B: Vítězství v pražském derby s Bohemians Praha

Šesté kolo divize žen skupiny B si přichystalo na neděli zápas prvních dvou celků. Dosud neporaženou Bohemians Praha, která neinkasovala ještě ani branku, hostila na svém domácím hřišti rezerva Dukly Praha. Ta podala dobrý výkon a slavila tak důležité 3 body do tabulky a udržení prvenství ve skupině.

6. kolo, neděle 2. 10. 2016, 16:00, Sokol Cholupice
Bohemians PrahaBohemians Praha

Dukla Praha: Psutková – Němečková, Slámová, Drdošová, Koubová – Motyková, Pavlíková, Košatková – Vydrová, Lerchová, Havlíčková

Střídaly: Kramerová, Pýchová, Kocková, Svitáková, Kůtová, Kunešová, Kroutilová
Bohemians Praha: Šibřinová – Tulachová, Dobrerová, Veselá, Štěpánová, Hniličková, Rubešová, Strachotová, Tomášková, Mehičová, Harbichová

Střídaly: Linhová, Poborská, Průšová
Branky: 5. Pavlíková, 28. Vydrová, 64. Havlíčková – 66. Tomášková
Rozhodčí: Wimmer

Utkání začala lépe Dukla, od prvních minut se tlačila kolem soupeřova pokutového území. Už v 5. minutě se prosadila Laura Pavlíková, která dostala přihrávku z křídelního prostoru a po vlastním průniku se ocitla tváří v tvář Šibřinové. Golmanku přehodila a vstřelila nejen první gól utkání, ale i první branku do sítě Bohemians v této sezoně. Soupeřky ze Střížkova se začaly mírně zvedat, ovšem dostaly další „ránu“. Vydrová si převzala v křídelním prostoru míč a z hranice šestnáctky se trefila na vzdálenější tyč – 2:0 pro Duklu.

Druhá půle již vyzněla jednoznačně pro domácí. Po stříleném centru Pýchové hostující brankářka jen vyrazila míč a dobíhající Havlíčková dokázala míč do branky protlačit. Vypadalo to na hotové utkání, vzápětí však Tomášková trefila z 30 metrů šibenici. Překrásným gólem snížila na 1:3, to bylo ale tím posledním, co se stalo. Utkání Dukla dohrála v poklidu a připsala si výhru 3:1 nad dalším pražským rivalem. Příští týden tým cestuje do Jestřábí Lhoty.

Jakub Kowolowski: „Utkání se nám velmi povedlo. Po taktické stránce byl tým připraven, soustředili jsme se pouze na sebe a nakonec utkání zvládli. Rozhodla nejen šíře kádru, ale také bojovnost hráček, na kterých bylo vidět, že chtějí utkání zvládnout. Nutno podotknout, že brzký gól nám velmi pomohl a soupeř byl mírně zaskočen. Kromě vítězství si velmi vážím také toho, že hráčky do zápasu daly vše, držely se pokynů a nebály se hrát kombinačně.“