PORTRÉTY Z JULISKYRoman Skuhravý

Ženy B: Vítězství pro Tondu

17. 4. 2018 | Redakce

O víkendu čekalo B-tým druhé jarní kolo, v němž se cestovalo až do Jižních Čech na půdu Mokrého. Dukla utkání zvládla a zvítězila 5:0.

11. kolo, sobota 14. 4. 2018, 13:00, Mokré
Mokré Mokré
0:5
(0:3)

Mokré: Kollerová – Kroutlová (66. Hrubá), Mačková, Chaloupková, Eliášová, Spergerová, Traplová (60. Kamišová), Minaříková, Šturmová, Hrabánková ml., Hrabánková st. (40. Sýkorová)
Dukla Praha: Poláková - Vytlačilová, Bernardová, Kocková, Mrkvičková (72. Kroutilová) - Davidová, Morris, Košatková (70. Kramerová) - Jehličková (60. Kloučková), Koubová (66. Hájková), Lerchová (72. Plachá)
Branky: 8. Jehličková, 21., 29. a 66. z pen. Morris, 74. Vytlačilová
Rozhodčí: Bezpalec Martin – Pečenka Miroslav, Prinz Štěpán
Diváci: 54

Před samotným výkopem proběhla minuta ticha, důvodem bylo uctění památky jednoho z nejvěrnějších fanoušků Dukly, pana Antonína Koutného. Celý tým chtěl navázat na výhru z prvního jarního kola a věnovat vítězství právě jemu. Za tímto cílem hostující hráčky vykročily velmi rychle. Už v 8. minutě si na dlouhé vhazování naskočila Morris, hlavou prodloužila na neobsazenou Jehličkovou, která propálila brankářku domácích a otevřela tak skóre utkání. O pár minut později přistrčila Davidová míč Morris, ta přesnou ranou k tyči napnula síť podruhé a odstartovala tak své představení. Spolupráce těchto dvou hráček přinesla ovoce i ve 29. minutě. Po faulu na Jehličkovou se k přímému volnému kopu postavila Davidová a posadila míč přímo na hlavu Morris. 0:3! Vedení Dukly mohlo být výraznější, ovšem další šance zůstaly nevyužity. Davidová prostrčila na Jehličkovou, ale ta mířila nad, stejně skončila i střela Lerchové po centru Morris. Domácí hráčky si do té doby žádnou šanci nevypracovaly. Ovšem ve 34. minutě dostaly výhodu přímého kopu z hranice pokutového území. K míči se postavila Šturmová a poslala míč přesně pod břevno, ovšem Poláková předvedla skvělý zákrok a střelu i s pomocí břevna zneškodnila. V závěru poločasu se ještě ke slovu dostala Dukla, nejprve Koubová z voleje mířila nad branku domácích a stejný osud potkal i střelu Davidové z hranice pokutového území.

Ve druhém dějství se obraz hry nezměnil, byly to hráčky Dukly, které si vytvářely šance, a byla na nich znát touha po dalších gólech. Hezkou individuální akcí se prezentovala Jehličková, která se zbavila dvou protihráček, ale levačkou cíl netrefila. V šanci se objevila i Vytlačilová, ale její střela skončila nad brankou domácích, a tak si musela na svoji gólovou radost ještě počkat. V 66. minutě podrazila domácí hráčka Košatkovou a Dukla dostala výhodu pokutového kopu. Stejně jako minulý týden si míč vzala Morris, poslala brankářku na druhou stranu a mohla se tak radovat z hattricku! V šanci se objevila i střídající Plachá, ale její střela, jako mnoho předchozích, skončila nad břevnem domácí branky. Ke svému typickému sólu se dostala Vytlačilová, zbavila se několika protihráček a překonala domácí brankářku. Žádný další gól už nepadl a tak si hráčky Dukly vezou z Jižních Čech další 3 body po vítězství 0:5. Za týden bude Dukla hostit Mnichovo Hradiště, kterému má z podzimního měření sil co vracet.

Jakub Kowolowski, trenér: „Utkání jsme věnovali Tondovi Koutnému, bylo to pro nás silné, ale jsem rád, že nám bylo vyhověno ze strany hostujícího celku. Na tuto nepříjemnost jsme však navázali velmi slibným výkonem, za který by jistě byl i Tonda rád. Byli jsme důrazní, z větší části dokázali soupeře dobře napadat, drželi jsme míč na zemi v kombinaci, pomohla nám také rychlá branka. Byl to pro nás příjemný výjezd, holky musím pochválit za odvedenou hru i pracovitost v utkání. Stále chceme růst, tím se to nemění, přesto jsem nadšený, v jaké fázi se tým nachází.“