PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab

Ženy B: Úspěšný vstup do sezony

9. 4. 2018 | Redakce

Ženy B: Úspěšný vstup do sezony

Povedený start do jarní části sezóny přinesl ženskému B- týmu zisk tří bodů.

10. kolo, sobota 7. 4. 2018, 16:30, Sokol Cholupice
Ústí n. LabemÚstí n. Labem

Dukla Praha: Dolejšová - Vytlačilová, Bernardová, Kocková, Mrkvičková - Davidová, Morris - Jehličková (62. Kloučková), Košatková (72. Kroutilová), Rychtarová (65. Koubová) - Plachá (57. Lerchová)
Ústí n. Labem: Cvrčková – Hálková, Götzová, Špačková, Kremrová, Březinová, Mikinová (17. Miškovská), Limrová, Mudrová, Málková, Mikinová
Branky: 21. Morris (pen.), 33. Plachá, 60. Jehličková, 79. Kroutilová, 83. Lerchová – 88. Kremrová
Rozhodčí: Poustka - Stránský, Kábele

Od úvodu utkání měly domácí hráčky územní převahu, po pár minutách zkoušela štěstí střelou z dálky Morris, ale nezamířila přesně. O chvíli později se v těžké pozici dostala do zakončení Jehličková, ovšem trefila pouze hostující brankářku. K šanci se dostal i tým z Ústí, a to když domácím stoperkám propadl míč, ale Dolejšová situaci přečetla a nedovolila změnu skóre. K té došlo ve 20. minutě, když Morris nádhernou průnikovou přihrávkou našla rozběhnutou Rychtarovou, která byla v pokutovém území podražena hostující brankářkou. Míč si vzala Morris a střelou k tyči vstřelila první branku utkání. V dalších šancích se objevily Vytlačilová s Rychtarovou, prvně jmenovaná ve složité situaci mířila nad branku a stejný osud potkal i střelu Rychtarové. Ve 33. minutě si vyměnily míč Mrkvičková s Jehličkovou, která po průniku z pravé strany předložila míč Plaché, která zařídila domácím dvoubrankové vedení. Domácí hráčky si náznaků šancí vypracovaly více, ovšem hráčky Ústí dobře vysouvaly obrannou řadu a tak většina akcí končila zvednutým praporkem asistenta. V závěru poločasu předvedla opět sólo po levé straně hřiště Vytlačilová, ale radost jí překazil dobrý zákrok Cvrčkové.

Ve druhém dějství se obraz hry příliš nezměnil, na domácích byla znát chuť navýšit vedení a pojistit si tak vítězství. Po jednom z rohů, které skvěle zahrávala Davidová, se k odraženému míči dostala Vytlačilová, ale té nebyl gól v tomto utkání přán. O další branku se postarala Jehličková, když střelou k tyči nepohrdla vybídnutím do šance od Rychtarové. V 79. minutě navýšila rozdíl ve skóre Kroutilová, která střelou kolem brankářky využila skvělé přihrávky Koubové. O pár minut později se prosadila i další střídající hráčka, když Lerchová s pomocí tyče zužitkovala přihrávku Morris. Čestný úspěch hostů zařídila Kremrová, když využila otevřené obrany a střelou pod břevno nedala Dolejšové šanci. Dukla si tak připsala další tři body do tabulky ČFLŽ a odstartovala skvěle jarní část sezóny. Za týden se tým představí na půdě Mokrého.

Jakub Kowolowski, trenér: „Je to tu. Soutěž nám konečně začala, už jsme se nemohli dočkat, příprava a pauza celkově byla dlouhá a nyní se nám již rozběhla jarní část. Zápas s Ústím byl další částí do naší mozaiky, kterou skládáme poslední dobou. Celý tým šel do utkání naplno, cítil jsem touhu uspět, mírné napětí a zdravou nervozitu. Za výsledek jsem samozřejmě rád, také za to, že náš výkon měl stoupající tendenci, dokázali jsme po celou dobu utkání být aktivní a s dalšími minutami jsme byli i trpělivější v přechodu. Zápas si zhodnotíme a nyní už přesouváme pozornost na soupeře z Jižních Čech.“