PORTRÉTY Z JULISKYŠtěpán Krunert

Ženy B: Tuklaty berou všechny body

20. 3. 2016 | Redakce

Ženy B: Tuklaty berou všechny body

K prvnímu soutěžnímu utkání jara se na naše domácí hřiště v Dolních Břežanech chystaly ženy z Tuklat. Výborný úvod a vedení rezerva Dukly neudržela a po laciných brankách prohrála doma 2:3.

13. kolo, sobota 19. 3. 2016, 15:00, Dolní Břežany
Čechie TuklatyČechie Tuklaty

Dukla Praha: Frolíková - Kožíšková, Němečková, Kramerová (46.Poláčková), Zelená, Rašková, Havíčková, Šedivá, Gluhovič (12.Hřebíková), Brachovičová (60.Alexová), Nedvědová
Čechie Tuklaty: Bínová - Procházková, Dvořáková I., Dvořáková K., Čepelová, Presová (72.Semerádová), Vodáková, Mádlíková, Rašmanová, Drahotová (89.Nečková), Horáčková
Branky: 3.Nedvědová, 75.Alexová - 15.Drahotová, 32.Horáčková, 44.Mádlíková
Rozhodčí: Poustka - Maťátko, Kovář

Vstup do utkání se domácím hráčkám v bílé kombinaci povedl náramně. Díky aktivní hře si vybojovaly standartní situaci, ke které se postavila Aneta Němečková, jež parádní přihrávkou do vápna našla Kačku Nedvědovou, která nezaváhala a poslala Duklu do vedení 1:0. Šance se hromadily i nadále a v několika slibných příležitostech neuspěly jak hráčky Dukly, tak soupeřky z Tuklat. V 15. minutě ale přišel rohový kop, po němž zůstal míč skákat ve vápně, kde byla nejpohotovější Drahotová a srovnala na 1:1. Velmi obdobná situace přišla za čtvrthodinku, další roh a skotačící míč před gólmankou zahrála Horáčková z Tuklat a otočení na 1:2 bylo na světě. Vše podtrhla gólem do kabiny Nikol Mádlíková, která dostala prostor a střelou z dálky překonala Frolíkovou.

Druhá půle už nepřinesla nic dramatického. Nejvíce byla slyšet skupinka fanoušků na tribunce, na hřišti už to spíše připomínalo procházku v parku. Tempo se celkově zpomalilo, pár šancí se objevilo, ale změnu stavu už nepřinášelo. Obrovskou příležitost v 50. minutě spálila Brachovičová, následně se ještě vyznamenala Frolíková. Mírné oživení přišlo střídáním Alexové, která se v 75. minutě dostala k vyraženému míči a do odkryté branky už jen korigovala stav na 2:3. Tuklaty si tak z Břežan odvážejí všechny body.

Jakub Kowolowski, trenér: „Úvod sezony nás nezastihl v ideálním složení. Mnoho hráček absentovalo kvůli dovoleným, pracím, školám a zraněním, situace tak rozhodla o tom, že většina hráček si vyzkoušela jiné posty. Do zápasu nastupovaly i hráčky, které tolik nehrají, a je jenom dobře, že si posbíraly hned větší porci minut. Velmi dobrá zkušenost.

Začátek jsme rozehráli podle mých představ, ale pak nás nedůraz a nepřistupování k hráčkám stálo 3 obdržené góly. Holky byly nesoustředěné a jen vinou vlastní vůle ten zápas nedokázaly opět otočit. Kvalitu na to mají, v hlavách však byly poražené a to rozhodlo.“

Odehráno v 17:00
FK Dukla Praha