PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Souček

Ženy B: Třígólová výhra na půdě soupeře

12. 10. 2016 | Redakce

Ženy B: Třígólová výhra na půdě soupeře

V neděli vycestoval rezervní tým do Jestřábí Lhoty, kde je čekal zápas proti houževnatému soupeři. V začínajícím odpoledni dokázala Dukla vstřelit 3 branky a nakonec si odvézt i další důležité tři body.

7. kolo, neděle 9. 10. 2016, 14:00, Jestřábí Lhota
Jestřábí Lhota Jestřábí Lhota

Jestřábí Lhota: Plačková – Neradová, Špinková, Müllerová, Kotková, Věříšová, Kurešová, Košnerová, Martikánová, Slavíková, Králová

Střídaly: Vosáhlová, Sklenářová, Krykorková, Balounová
Dukla Praha: Psutková – Slámová, Drdošová, Kůtová, Kocková – Pavlíková, Motyková – Pýchová, Košatková, Lerchová – Hajnová

Střídaly: Kunešová, Kroutilová, Zlatohlávková, Kramerová, Buttová, Čechová
Branky: 6. Pýchová, 59. Hajnová, 84. Kramerová
Rozhodčí: Holý

Po úvodním hvizdu se míče zmocnila Dukla a soupeře během prvních minut tlačila. A právě už v 6. minutě se po přihrávce Hajnové prosadila Pýchová, která vstřelila první branku utkání a zároveň svou šestou v této sezoně. Uklidnění však nepřišlo, ačkoliv po další chvíli Dukla vstřelila gól, byl jí odmáván ofsajd. Hra se zadrhla a na hřišti to vypadalo jako hra, na co nejdelší odkopnutí míče. Jestřábí Lhota si v první půli nic nevypracovala a díky nepřesnostem Dukly odcházela do kabin za stavu 0:1.

Druhá půle ale nebyla o nic lepší, soupeři se několikrát povedlo dlouhým balonem nastartovat Slavíkovou, která hráčky v obraně velmi proháněla a dostala se do dvou gólových šancí. Cíl však trefit nedokázala ani díky Psutkové, která tým v jedné chvíli podržela. Uklidňující branku po rohovém kopu trefila Hajnová, která byla před brankářkou nejdůraznější. V samotném závěru utkání už soupeřky ztratily síly, stejně jako hráčky ve vínovém, přesto konečnou třetí branku 6 minut před koncem vstřelila ještě Kramerová a upravila tak výsledek na konečných 3:0 pro Duklu.

Jakub Kowolowski: „Výkon našeho týmu nebyl vůbec ideální, řešili jsme přes týden několik absencí, a jestli se to nakonec podepsalo na hráčkách, to ví jen ony samy. Nedokázali jsme naplnit cíle utkání a přechodová fáze byla velmi kostrbatá. Paradoxně to vypadá na jasný výsledek, ale určitě se nerodil jednoduše, jak by se zdálo. Přes týden vyléčíme menší šrámy a připravíme se na další mistrovské utkání doma proti Dobrému Poli.“