PORTRÉTY Z JULISKYVojtěch Hadaščok

Ženy B: Skvělý zážitek a cenný bod z Teplic

17. 10. 2017 | Redakce

Ženy B: Skvělý zážitek a cenný bod z Teplic

Na ligovém stadionu Na Stínadlech se odehrálo utkání 7. kola České fotbalové ligy žen mezi FK Teplice a FK Dukla Praha „B“. Po gólově bohatém prvním poločase si odvážíme z hřiště dosavadního lídra soutěže bod.

7. kolo, sobota 14. 10. 2017, 14:30, Na Stínadlech
Teplice Teplice

Teplice: Boroschová – Mrázová, Vlasníková, Havlíková (46. Vacková) – Janečková, Němcová L., Lukešová, Fridrichová, Badinková (64. Zvolenská) – Němcová M. (83. Mtyčková), Müllerová
Dukla Praha: Frolíková – Koubová, Kloučková (80. Kramerová), Kocková (35. Němečková), Vytlačilová (77. Kroutilová) – Morris, Davidová (65. Pavlíková), Košatková (74. Plachá) – Havlíčková, Pýchová, Lerchová
Branky: 8. Janečková, 11. Němcová L., 19. Badinková – 12. Pýchová, 35. Havlíčková, 38. Morris
Rozhodčí: Štelcig – Smrž, Stejskal

Souboj týmů z popředí tabulky sliboval určitě zajímavou podívanou, která se navíc odehrávala na hlavním stadionu Teplic a holky tak mohly okusit atmosféru prvoligového stánku. Ovšem na začátek utkání by nejraději hráčky hostí zapomněly. Po kombinaci na levé straně se k míči dostaly hráčky Teplic. S prvním centrem si ještě obrana Dukly poradila, ale při druhém nechala na zadní tyči volnou Janečkovou, která otevřela skóre utkání. O pár minut později bylo ještě hůř, po zbytečné ztrátě na soupeřově polovině následoval rychlý protiútok Teplic vedený Němcovou, která lehce zmátla domácí obranu a tvrdou střelou nedala Frolíkové šanci. Naštěstí se krátce po rozehrávce dostala k míči Pýchová, která z dobrých 25 metrů poslala míč za záda Boroschové. Dvoubrankové vedení vrátila Teplicím Badinková, která si našla centrovaný míč a potřetí rozvlnila síť za zády Frolíkové. Hráčky Dukly ale nic nevzdávaly a dále si vypracovávaly nebezpečné situace. Po jedné z nich se dostala k míči Havlíčková, která si zkušeně poradila s přihrávkou Pýchové a snížila na rozdíl jedné branky. O pár minut už bylo srovnáno, když se po centru Havlíčkové dostala k míči Morris, která si otevřela svůj střelecký účet v barvách Dukly.

Ve druhém poločase se do nebezpečných situací dostávaly hráčky Dukly, na kterých byla vidět snaha dokonat obrat. Ovšem žádnou z akcí se nepodařilo úspěšně dotáhnout. Poté řídily tempo utkání hráčky Teplic, které chtěly strhnout vedení opět na svou stranu, ale žádnou z akcí už se jim nepodařilo gólově vyjádřit i díky spolehlivě chytající Frolíkové. Oba týmy si tak spravedlivě body rozdělily.

Jakub Kowolowski, trenér: „Určitě skvělý zážitek pro celý tým, spojený s dopoledním výjezdem, obědem, k tomu není, co dodat. Ovšem přišla i rychlá sprcha z úvodu utkání, dopustily jsme se opravdu hrubých chyb, které se kupily a soupeř je trestal. Dopředu jsme byli ale nebezpečnější než jiná utkání, zejména křídelní hráčky se ve svých prostorech prosazovaly a vytvářely šance před brankou Teplic. Ačkoliv soupeř vedl 2:0 a 3:1, podařilo se nám utkání srovnat, prokázali jsme silnou mentální stránku, cítili jsme, že můžeme uspět. Hráčky nechaly na hřišti všechno, ustály i závěrečný nápor Teplic, které nás od 70. minuty nepříjemně tlačily. Po prvním poločase bych byl s remízou nespokojen, cítil jsem šanci, ale vzhledem k průběhu druhé půle, za bod jsme rádi a kromě zážitků si vezeme i zkušenosti do další zápasů.“