PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab

Ženy B: Skvělý výkon na Stínadlech

3. 8. 2016 | Redakce

Ženy B: Skvělý výkon na Stínadlech

V pátek se rozeběhla mužská první liga, a to zápasem mezi Duklou a Teplicemi. Hráčky z ženského B-týmu čekalo hned následující den, v sobotu 30. července, přípravné utkání proti Teplickému týmu. Velmi dobrý výkon však nestačil Dukle B a v Teplicích podlehla 1:2.

PU, sobota 30. 7. 2016, 15:00, Stínadla 3, Teplice
Teplice Teplice

Dukla Praha: Buttová – Slámová, Kůtová, Kocková, Kramerová, Němečková, Motyková, Košatková, Pýchová, Kunešová, Lerchová, Hřebíková, Šedivá, Brachovičová
Branka Dukly: 39. Košatková

Ihned od první minuty měly míč na nohách fotbalistky Dukly. Jejich převahu však mohl člověk vidět v procentu držení míče a zahraných rohů, nikoliv z výsledku, který se držel na 0:0. Nepomohla ani penalta pro hráčky ve vínovém, kdy Kockovou vychytala domácí gólmanka. Několik šancí si připsala i Lerchová s Pýchovou, avšak brána jim byla zakleta.

Ve 39. minutě si přece jen po kombinaci doběhla pro míč Košatková, která prošla středem obrany a v souboji s gólmankou nejdříve nastřelila tyč, následně svou dorážku ale umístila pod břevno. Soupeřky, jež do té doby neměly jedinou akci, se k jejich první šanci dostaly jak „slepí k houslím“. Po zisku míče se hra přesunula k hráčce zaskakující v bráně, která rozehrála přesně na nohu útočnice před ní, ta už o minutu později srovnala skóre. Jako by to ale Dukle nestačilo, o další minutu později z rozehry od brány přišel míč na záložníci, která jej okamžitě ztratila a dírou v obraně se dostala hráčka do úniku, který proměnila. 1:2 z pohledu Dukly.

Druhý poločas byl již hrán téměř na jedné polovině. Dukla kombinovala, Kunešová, Slámová či Motyková se ocitly v šancích, nikdo však nedokázal prostřelit gólmanku. I přes obrovský tlak Teplice udržely těsné vítězství, a tak to byla pro Duklu druhá prohra s Teplicemi za dva dny.

Jakub Kowolowski, trenér: „Musím přiznat, že absence hráček tentokrát byla veliká, omluv jsem před víkendem obdržel nespočet, přesto jsem jel do Teplic s dobrým pocitem. Ten neustal ani po prvních minutách, drželi jsme míč, dokázali přenášet hru a útočili přes krajní prostory. Velmi se mi líbila levá strana ve složení Kunešová – Slámová, která vytvářela šance s otvíráním prostoru pro krajního obránce.

Já jsem s naším výkonem nadmíru spokojený, přechodová fáze byla z naší strany výborná a v mnoha případech i řešení několika akcí kolem pokutového území. Jedinou kaňkou je pro mě produktivita, kdy ve dvou utkáních jsme vstřelili dvě branky, což zejména nyní v Teplicích jich mělo padnout více. Čeká nás ještě necelý měsíc před prvním ostrým zápasem, pokud bude naše zápasová tendence takto stoupat, věřím, že budeme připraveni.“