PORTRÉTY Z JULISKYLukáš Holík

Ženy B: S Braníkem jako na podzim

10. 5. 2016 | Redakce

Ženy B: S Braníkem jako na podzim

V sobotu 7. května se děvčata chystala na zápas proti třetímu Braníku. Po bojovném výkonu ve slunečném počasí si ženské béčko Dukly připsalo stejný výsledek jako na podzim – 1:1.

20. kolo, sobota 7. 5. 2016, 17:00, Dolní Břežany
ABC BraníkABC Braník

Dukla Praha: Buttová – Brachovičová (71. Hřebíková), Němečková, Svitáková, Zlatohlávková – Pýchová, Pavlíková, Kramerová – Havlíčková, Šedivá, Linhová (46. Rašková)
ABC Braník: Kalašová – Kahounová, Průchová, Grinová, Jedličková, Florková, Červenková, Jirsová, Vopičková, Gaspers (46. Kučerová), Hrubá (46. Rozehnalová)
Branky: 77.Kramerová – 60.Jedličková
ŽK: 81. Jedličková (Braník)
Rozhodčí: Košina Josef

Vstup do prvního poločasu byl od obou týmů velmi vlažný, ale tato situace trvala pouhou chvíli. První větší příležitost si připsala hostující Florková, která dělala obraně velké problémy. Svým pohybem si dokázala najít prostor, ale brány pro ní byly malé. Ani domácí však nezahálely a několikrát si vytvořily tlak s centrem před branku, bohužel bez gólové odezvy.

Druhý poločas už se povětšinou odehrával na půli Dukly, Braník si vytvořil několik slibných šancí, jednu takovou po standardní situaci proměnila po hodině hry Jedličková na 0:1. Druhý pojišťovací gól se ale modro-bílým nepodařilo přidat, a jak už se ve fotbale říkává – nedáš, dostaneš – to se přesně vyplnilo. Rozehrávku soupeře vystihla Alice Kramerová, která se sice netrefila ideálně, přesto z 20 metrů dokázala skórovat k tyči – 1:1! Hned minutu na to se řítila Kramerová na poslední hráčku, tu však neobešla. Braník se snažil ještě využít tlaku, utkání však nedokázal zlomit ve svůj prospěch. Dukla tak ubojovala stejně jako na podzim remízu 1:1 a cenný bod do tabulky.

Jakub Kowolowski, trenér: „Velmi podobné utkání tomu podzimnímu s tím rozdílem, že nyní jsme v prvním poločase dokázali soupeři být ještě vyrovnaným protivníkem, v tom druhém se to změnilo a Braník převzal iniciativu zápasu naplno. Vytvořil si několik slibných šancí a určitě si zasloužil více jak bod.

Soupeř byl důraznější, vyzrálejší, či dokonce použiji slovo chytřejší. Druhých 45 minut ovládal utkání zejména ve středu pole, kombinoval, dostával se k zakončení. Vše hrál velmi jednoduše. Pochválit však musím nasazení mých hráček, které pokud plnily pokyny do obranné fáze, úspěšně odvracely útoky žen z Braníka. Jako obrovský deficit jsem cítil kondiční připravenost týmu. I to byl důvod ve druhém poločase zamíchat posty.

Měli jsme určitou dávku štěstí, i to ale k tomu patří. Nikdo se v zápase nezranil a vzhledem k průběhu remízu beru.“