PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab

Ženy B: Remíza s rezervou Malešic

16. 9. 2015 | Redakce

Ženy B: Remíza s rezervou Malešic

V sobotu odpoledne nastoupily hráčky ženského B-týmu v rámci 4. kola Divize žen B v Dolních Břežanech proti rezervě Malešic. Oba týmy se nakonec rozešly smírně po výsledku 1:1.

4. kolo, sobota 12. 9. 2015, 17:00, Dolní Břežany
Slavia MalešiceSlavia Malešice

Dukla Praha: Frolíková – Eisová (46.Cachová), Hajnová, Sůrová (62.Zlatohlávková), Kocková – Němečková, Pavlíková, Košatková (62.Veselá) – Houbová, Kožíšková, Lupačová
Branky: 40.Houbová – 16.Stanková
Rozhodčí: Slavík

Soupeř, oproti minulému utkání, byl posílen o několik hráček A-týmu, a tak minimálně protentokrát naplnil základní jedenáctku a část střídačky. Zápas už v obsazení tedy sliboval zajímavou podívanou, i díky tomu, že domácí fotbalistky byly také posílené o Sůrovou a Hajnovou.

Již první minuty ukázaly, že by hráčky ve žlutém měly určovat ráz zápasu. Soupeřky z Malešic hrozily převážně z protiútoků, když nejdříve v 12. minutě útočnice hostí spálila nadějnou šanci, ovšem tato výstraha domácím nestačila. Přišla hloupá ztráta ve středu pole, vzadu jsme propadli a dírou v obraně přišla přihrávka na Stankovou, která nekompromisně zakončila a poslala Malešice B do vedení 0:1.

Tlak domácích byl v utkání znát, bohužel zůstal bez efektu. Když se naše hráčky dostaly do zakončení, trefovaly brankářku nebo se jim ani nepovedlo trefit „zařízení“. Ve 40. minutě po několika spálených šancí přišlo konečně vyrovnání. Nela Houbová se rychlostně prosadila na polovině soupeře a po samostatném nájezdu napodruhé dostala míč do branky.

Druhý poločas nabídl opět několik vyložených šancí domácích, ale k jejich smůle zůstaly všechny neproměněny. Po závěrečném hvizdu tak vládla spokojenost na straně soupeře, jenž si ze souboje předních celků odváží bod.

Jakub Kowolowski: „Opět se budu opakovat, ale i po dalším utkání jsem velmi zklamán. Nezačali jsme vůbec špatně, avšak stále častěji se objevuje v našem herním projevu nepřesnost či zbrklost. I přesto, že jsme si v kabině řekli, čeho se vyvarovat, chyby jsme opakovali jako v minulém utkání. V prvním poločase naše záložní řada nerozdala snad jediný míč a trápila nás znovu přechodová fáze. Lepším týmem jsme určitě byli, ale mnoho situací stále nevyřešíme ideálně. Hráčky se snaží poté dojem napravit, ale vše stylem „honem-honem“ a ztráty balonů jsou ještě častější. První branku jsme obdrželi naprosto zbytečně, o to víc však mě mrzí, že chybovaly jedny z mých nejlepších a nejzkušenějších hráček. Přišlo tak po výborném úvodu mírné vystřízlivění… Vyhrát zápas jsme však měli. V našich silách to bylo, ale velmi slabá produktivita rozhodla o tom, že si připisujeme další ztrátu a tato remíza pro mě ztrátou opravdu je.“