Teď začne

Ženy B: První mistrovské body z Tuklat

29. 8. 2016 | Redakce

Ženy B: První mistrovské body z Tuklat

V sobotním horkém dni nastoupily oba ženské týmy, odpoledne čekal rezervu Dukly zápas v Tuklatech s tamními soupeřkami. Vydařený vstup se podepsal za prvními body a hokejové vítězství 5:3.

1. kolo, sobota 27. 8. 2016, 17:00, Čechie Tuklaty
Čechie Tuklaty Čechie Tuklaty

Čechie Tuklaty: Bínová – Pacoňová, Drahotová, Čepelová, Mádlíková, Pacovská, Prusaczyková, Dvořáková, Rašmanová, Semerádová, Vodáková

Střídaly: Kabeláčová, Bursíková, Nečková
Dukla Praha: Psutková – Slámová, Kůtová, Kocková, Pavlíková – Motyková, Němečková – Havlíčková, Košatková, Lerchová – Pýchová

Střídaly: Kramerová, Moravcová, Buttová, Čechová, Svitáková
Branky: 33. Rašmanová (pen.), 60. a 80. Dvořáková - 5. Čepelová (vl.), 23. a 75. Pýchová, 45. a 82. Lerchová
ŽK: Lerchová, Motyková (obě Dukla)
Rozhodčí: Vnuk

První mistrovské utkání začaly hráčky Dukly ve velmi dobrém tempu. Ačkoliv byla znát nervozita na kopačkách Dukly, úvodní tlak soupeř nezvládl. První roh zahrávala Slámová, která svůj centr zatočila na bránu, a pod nátlakem našich hráček padl vlastní gól. 1:0 pro Duklu. Další minuty fanoušci viděly další gólové šance, které baletky ve žlutém nedokázaly proměnit. O odskočení o dvě branky se postarala po dvacetiminutovce kapitánka Pýchová, která se v pokutovém území našla přihrávku Slámové. Následně soupeřky snižovaly z penalty na 1:2, přesto další skvělá akce na ose Slámová – Havlíčková vyprodukovala přihrávku skrz velké vápno, na jejímž konci rozvlnila síť Lerchová. Stav do kabin 1:3.

Druhá půle byla z naší strany nepřesná a šancí ubylo, také Tuklaty si nevytvořily žádnou gólovku a nebýt rozhodčího, tak se nedostaly ani na dostřel. Dukla inkasovala ještě dvakrát a to z vymyšlených přímých kopů. Oba ale fantasticky zahrála Dvořáková a nechytatelně držela gólově Tuklaty nad vodou. Dukla se nenechala rozladit a několik akcí si ještě vytvořila, v 75. minutě obešla gólmanku opět Pýchová a do prázdné přidala svou druhou branku v dnešním zápase, poslední tečku za utkáním udělala Lerchová, která svou střelu po úniku na podruhé dostala za záda Bínové. Poslední hvizd ukončil utkání a díky výsledku 5:3 pro Duklu vezeme první body.

Jakub Kowolowski, trenér: „V hodnocení utkání se určitě vyhnu rozhodčímu, kde nemá cenu cokoliv říkat, avšak ovlivnění herního výkonu týmu to mělo. Hráčky byly lehce rozhozené, přesto výsledkově utkání zvládly. V herním projevu ale zaostávaly za tím, co předváděly v posledních přípravných zápasech. Nepřesné přihrávky, možná zmatkováním bych nazval situaci na hřišti. Jakoby holky zapomněly, kam se mají pohybovat a často se nám stávalo, že jsme nedodržovaly posty.

Prvních dvacet minut však bylo dobrých, následně jsme začali chybovat a ztrácet zbytečně míče. Pozitivním pro mě je, že soupeřky si vytvořily 1-2 šance, nakopávané míče jsme dokázaly ubránit, i když jisté problémy nám to v určitých fázích dělalo. Do dalšího utkání si s hráčkami promluvíme, co bude potřeba zlepšit, protože u několika z nich vím, že mají na úplně jiné výkony.

Rád bych ještě poděkoval fanouškům, kterých se v Tuklatech objevilo hned několik, a vytvořili nám skvělou atmosféru.“