PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott

Ženy B: Prodloužena domácí neporazitelnost

19. 10. 2016 | Redakce

Ženy B: Prodloužena domácí neporazitelnost

V dalším domácím utkání v nedělním odpoledni se střetl B-tým Dukly s týmem z Dobrého Pole. Soupeř byl v utkání velice houževnatý, a i přesto, že předpoklad a favorit byl jasný, dokázal překvapit na půdě prvního celku, zahrál pěkný zápas. Dukla přesto zvítězila 3:0.

8. kolo, neděle 16. 10. 2016, 15:30, Sokol Cholupice
Sokol Dobré Pole I.Sokol Dobré Pole I.

Dukla Praha: Poláčková – Koubová, Hajnová, Kocková, Davidová – Čechová, Pavlíková – Kunešová, Kramerová, Kroutilová – Alexová

Střídaly: Psutková, Šedivá, Lerchová, Košatková, Slámová, Pýchová, Drdošová
Sokol Dobré Pole I.: Havelková – Břečková, Míková, Pokorná, Jíchová, Kosmatová, Kočová Ž., Kašpaříková, Kočová K., Moravcová D., Moravcová K.

Střídaly: Jelínková, Kočová G., Sládečková
Branky: 43. Pavlíková, 53. Pýchová, 57. Davidová
ŽK: Kocková (Dukla)
Rozhodčí: Zatkal

Počasí se vyjasnilo a připravilo ideální stav pro fotbalový zápas. Ten začal ve velmi pomalém tempu. Hráčky Dobrého Pole se snažily být velmi aktivní a chtěly získat míč od fotbalistek z Dukly. Problém dělaly domácímu týmu hlavně v přechodové fázi, a tak k vážnému ohrožení branky došlo teprve až po půlhodině hry. Plno nepřesností ale nakonec nerozhodilo Lauru Pavlíkovou, která jako nejaktivnější hráčka prvního poločasu dokázala zúročit zpětnou přihrávku z křídla. Trefou do šibenice otevřela skóre utkání na 1:0.

Druhá půle už byla jen hra pouze na jednu branku, kdy každý odkopnutý míč sbíraly stoperky a znovu se útočilo do plných. Ve druhém poločase padly ještě dvě branky z kopaček Verči Pýchová a Terky Davidové. V zápase zůstalo hodně neproměněných šancí a Dobré Pole si tak odváží z Cholupic velmi zajímavý výsledek. Duklu čekají ještě dva zápasy, příští týden cestují hráčky do Poděbrad a podzimní sezonu zakončí doma s Libercem.

Jakub Kowolowski: „Musím soupeře velmi pochválit, bylo to neuvěřitelné nasazení, bojovnost, důraz. Hráčky měly obrovskou chuť a rád bych vyzdvihl i protihráčku s číslem 2, která mě nadchla svým výkonem. Můj tým by si z toho měl jistojistě vzít příklad.

Naprosto rozumím, že daleko větší motivace pro tým bude zápas s Bohemkou než s Dobrým Polem, ale odfláknuté utkání jako toto, zejména v prvním poločase, se už nebude opakovat. Nechci hledat ani výmluvy, soupeř chtěl více a myslím, že si zasloužil klidně i vstřelenou branku. Měli bychom se v našem týmu nyní zamyslet, zda nám takové zapálení stačí i do dalších střetnutí.“