PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kotek

Ženy B: Přestřelka s Teplicemi

20. 2. 2018 | Redakce

Ženy B: Přestřelka s TeplicemiHráčky Dukly v dalším přípravném utkání změřily síly s dosavadním lídrem ČFLŽ, a to týmem FK Teplice.

PU, neděle 18. 2. 2018, 12:30, UMT Juliska
TepliceTeplice

Dukla Praha: Buttová - Pýchová, Bernardová, Kocková, Vytlačilová - Davidová, Morris – Havlíčková, Košatková, Havlíčková, Jehličková - Lerchová

Střídaly: Koubová, Kramerová, Plachá, Machková, Kloučková
Branky Dukly: 41. Lerchová, 58. Morris, 61. Plachá

Očekávalo se vyrovnané střetnutí se spoustou branek, jako tomu bylo v ligovém utkání v Teplicích. Začátek zápasu patřil hráčkám Dukly, které měly herní převahu, včas odebíraly soupeřkám míč a rychlonohé hráčky Teplic do šancí příliš nepouštěly. Ovšem v 15. minutě přišla zbytečná ztráta před vlastním pokutovým územím a hostující hráčky vyřešily situaci s naprostým přehledem a dostaly se do vedení. Na druhé straně se do gólových šancí dostaly hráčky domácích, ale nikdo z tria Havlíčková, Lerchová, Jehličková, nezamířil přesně. Vyrovnání přišlo v závěru prvního poločasu, když se k odraženému míči dostala nejrychleji Lerchová a rozvlnila síť.

Druhý poločas začal opět aktivitou domácího týmu, který pokračoval v dobrém výkonu, ale gólovou šanci si vypracovat nedokázal. Následně se po zbytečné chybě před vlastní brankou domácích ujaly vedení opět hráčky Teplic. Netrvalo dlouho, a z přímého kopu, který by měl jednoduše skončit v rukách brankářky, odskočily hosté na rozdíl dvou branek. Druhý poločas byl na góly velmi bohatý, což za nedlouho potvrdila Morris, která dalekonosnou střelou vymetla i tu nejmenší pavučinu branky Teplic. O pár minut později už byl stav opět vyrovnaný a to když se prosadila Plachá, po přistrčení Lerchové. Vyrovnaný stav opět nevydržel dlouho, po rohovém kopu a přesné, tvrdé hlavičce strhly Teplice vedení na svoji stranu. O vyrovnání se mohla postarat Davidová, která se dostala do samostatného úniku, ale svoji šanci neproměnila. V závěru ještě skončil přímý kop opět k překvapení všech v naší síti a tak si hráčky Dukly připisují první porážku zimní přípravy.

Jakub Kowolowski, trenér: „Utkání bylo první větším testem, kde jsme chtěli sledovat i výkon směrem dopředu. Druhá polovina první půle byla naší nejlepší v utkání, zj. v herní převaze a držení míče. Během zápasu jsme si vytvořili velké množství šancí, těch stoprocentních bylo hned několik. Opět jsme však v těchto situacích zaváhali a dostali lekci z produktivity. Bude to pro nás náplň v nejbližších dnech.“