PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma

Ženy B: Pražské derby vítězně pro Duklu

6. 9. 2016 | Redakce

Ženy B: Pražské derby vítězně pro Duklu

Nedělní podvečer si přichystal pro Divizi žen skupinu B první pražské derby mezi rezervami Dukly a Bohemians 1905. Fanoušek se určitě nenudil, viděl 6 branek a konečné vítězství pro klub z Julisky.

2. kolo, neděle 4. 9. 2016, 17:00, Sokol Cholupice
Bohemians 1905 BBohemians 1905 B

Dukla Praha: Dolejšová – Slámová, Kůtová, Hajnová, Davidová – Košatková, Motyková – Havlíčková, Pýchová, Lerchová – Landesková

Střídaly: Čechová, Kunešová, Kroutilová, Kocková, Mikešová, Svitáková, Alexov
Bohemians 1905 B: Pourová – Martinovská, Hašková, Bednářová, Cedzová – Molhancová, Remková, Tomšíková, Slavíková – Faladová, Chvalipová

Střídaly: Klesnilová, Hůrská, Polánková, Čermáková, Trachtová
Branky: 23. Landesková, 35. Havlíčková, 65. Pýchová, 72. vlastní, 75. Košatková – 84. vlastní
Rozhodčí: Poustka

Dukla se hned v úvodních minutách prezentovala aktivnější hrou a svého soupeře během prvních minut přehrávala, převážně aktivní byla levá strana, Havlíčková se dostávala do spousty úniků, ale žádná z akcí nebyla dotažená. Soupeř si během první půle vytvořil jedinou šanci, kterou však Faladová poslala přímo do rukou Dolejšové. Po 20. minutě se k propíchnutému míči dostala Landesková, obešla gólmanku a do prázdné otvírala skóre utkání na 1:0. O deset minut později špatné rozehrávky využila aktivní Havlíčková, která však dokázala míč dostat za záda Pourové až napodruhé. Do poločasu se již stav neměnil.

Druhou však lépe začaly hráčky v bílo-zelené kombinaci, měly několik náznaků, avšak Dukla dokázala z protiútoku zahrozit. Lerchová ve svém druhém pokusu zatáhla míč po pravé straně a našla ve vápně Pýchovou, která uklidila míč. 3:0. Od této chvíle měla hra pomalý spád a hra se přelévala, další branka padla po centru Lerchové, kdy si vlastní hráčka Bohemians dorazila míč do branky. O pár minut později se Košatková ocitla v samostatném úniku a k tyči uklidila na 5:0. Soupeř v 84. kopal roh, po kterém se hlavou trefila Kůtová, branka to byla však vlastní. Přesto 3 body zůstaly doma a Dukla si připsala úspěšný vstup do soutěže.

Jakub Kowolowski, trenér: „Před utkáním jsem měl velká očekávání, zajímalo mě, jak bude soupeř, potažmo utkání vypadat. Myslím, že jsme měli zejména v prvním poločase dobré pasáže, kdy se hra podobala tomu, jak bychom se chtěli prezentovat. Pokud jsme dokázali aktivně zapojit krajní obránce i křídla, byli jsme nebezpeční. Chtěl bych pochválit Havlíčkovou, která se mi v utkání velmi líbila a určitě vnesla do utkání dravost. Na druhou stranu jsme propadali ve středu pole, hodně soubojů vyhrála hostující Remková a celkově byl soupeř důraznější. Středová řada nepodala vůbec optimální výkon.

Ačkoliv výsledek i body jsou příjemná věc, musím se pozastavit opět nad produktivitou, je skvělé, že se do šancí dostáváme, ale potřebujeme je více proměňovat. Zarážející mohl být menší výpadek ve druhé půli, ale utkání jsme nakonec zlomili v náš prospěch 3. brankou. Několik hráček ještě mělo na hřišti strach, což se projevilo na jejich herním výkonu. Mé hráčky byly lepší, společně tvořily silnější tým a je potřeba si to uvědomit.“