PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma

Ženy B: Povinná výhra, slabší výkon i produktivita

10. 10. 2015 | Redakce

Ženy B: Povinná výhra, slabší výkon i produktivita

V sobotu v odpoledních hodinách přivítala rezerva žen na domácím hřišti v Dolních Břežanech poslední tým tabulky. Hráčky pražské Dukly zvítězily vysoko 8:1, přesto branek mělo být více a navrch inkasovaná branka je také menší skvrnou na výsledku.

8. kolo, sobota 10. 10. 2015, 16:00, Dolní Břežany
TřebestoviceTřebestovice

Dukla Praha: Makalová – Frolíková, Kocková, Hajnová (70. Rašková), Moravcová (46. Buttová) – Kramerová (71. Gluhović), Němečková, Košatková – Macháčková (46. Pašková), Nedvědová (62. Urbánková), Havlíčková
Třebestovice: Málková V. – Černá, Fiedler, Kuchařová J., Kuchařová L., Málková K., Sládková, Šubrtová, Švárová, Vopařilová
Branky: 12., 44. Frolíková, 20., 25. Kramerová, 53., 62. Nedvědová, 46. Němečková, 77. Havlíčková – 80. Kuchařová (pen.)

Po úvodním hvizdu bylo ihned jasně vidět, jak zápas bude probíhat. Soupeř bránil na své polovině a hráčky Dukly se snažily kombinovat. To byl hned první zádrhel. V mnoha zápasech nás trápí přechodová fáze, zejména tehdy, když se snažíme tvořit a otáčet těžiště hry. Tento zápas nás v tom pořádně procvičil. Fanouškům to více připomínalo házenou než-li fotbal, holky hrály do plných, šancí si vytvořily hned několik, avšak přišel problém č.2. Produktivita. Naše nemohoucnost dát branku byla chvilkama až neuvěřitelná. Od 12. minuty si však Dukla svůj gólový účet otevřela, jmenovitě v poli hrající Frolíková, jež zúročila roh Hajnové a poslala domácí do vedení 1:0. Své premiérové trefy se také dočkaly Nedvědová s Kramerovou, které si připsaly rovnou po dvou gólech. Vyrovnala se jim také Frolíková, svou druhou branku dala z penalty. V prvním zápase za rezervu žen se trefila i Havlíčková a opomenout nesmíme ani střelu kapitánky Němečkové k pravé tyči. Gólové hody se konaly, ale měly být rozhodně větší. Kaňkou tak může být obdržená branka, kdy rozhodčí pískl faul, který viděl zřejmě jen on sám. Radost si ale odvezly i soupeřky, kterým patří všechna čest, že i přes takové výsledky stále bojují. V zápase dostaly šanci všechny hráčky a v lehkém tempu si vyzkoušely roli favorita, toho naopak nebudeme plnit další víkend, kdy nás čeká ABC Braník.