PORTRÉTY Z JULISKYVojtěch Hadaščok

Ženy B: Osm branek v síti soupeře

2. 5. 2017 | Redakce

Ženy B: Osm branek v síti soupeře

Konec divize se kvapem blíží rezervě Dukly, v dalším zápase tuto sobotu zavítaly fotbalistky do Dobrého Pole, kde je čekalo potvrzení pozice favorita. V utkání podal tým skvělý výkon a vystřelil tři body a výhru 8:0.

19. kolo, sobota 29. 4. 2017, 13:00, Dobré Pole
Sokol Dobré Pole I. Sokol Dobré Pole I.

Sokol Dobré Pole I.: Šolcová – Kosmatová I., Jíchová, Břečková, Kašpaříková, Pecková, Pokorná R., Pokorná M., Moravcová, Kosmatová A., Sládečková

Střídaly: Kočová G., Kočová K., Vránová, Kočová Ž.
Dukla Praha: Psutková – Adámková, Drdošová, Kocková, Koubová – Kramerová, Dostálová – Havlíčková, Košatková, Lerchová – Pýchová

Střídaly: Alexová, Buttová, Moravcová
Branky: 19., 23., 24. a 82. Pýchová, 38. Lerchová, 40. Koubová, 66. Kramerová, 76. Havlíčková
Rozhodčí: Humpolák

Před týdnem v Dobrém Poli málem narazila Bohemka, která zde zvítězila 5:3. To byl již alarmující výsledek pro hráčky ve žlutém. Fotbalistky utkání nepodcenily a svého soupeře doslova držely na své polovině. Skvěle servírovala pasy před bránu Havlíčková s Adámkovou, ovšem v obrovských šancích se nedokázal nikdo prosadit. Poprvé po dvaceti minutách se trefila Veronika Pýchová, která svůj hattrick uzavřela po 5 minutách stylově hlavou. Svou další branku proměnila až Monika Lerchová, která zvyšovala už na 4:0. První poločas gólově uzavřela Koubová utaženou placírkou po přetaženém centru.

Druhá půle už byla opět uvolněnější. Přesto tým nekončil, v 66. minutě se prosadila Kramerová, gólů za svůj skvělý výkon se dočkala také Havlíčková a celý zápas uzavřela střelkyně hattricku, Pýchová, která si poskočila na druhé místo v tabulce střelců. Soupeř se nedostal k jedinému ohrožení branky a Dukla tak jednoznačně potvrdila papírové předpoklady a odvezla si tři body za vysokou výhru 0:8 z pohledu soupeře.

Jakub Kowolowski, trenér: „Musím utkání rozdělit na dvě části. První a druhý poločas. Oba hrané v naší režii, s principy a automatismy, které máme, přesto v prvním poločase jsem viděl jeden z nejlepších výkonů svých svěřenkyň. Týmový výkon byl fantastický, byl podpořen individuálním některých hráček, které na svém postu odehrály jedno z nejlepších utkání. Obrana byla jistá, získali jsme každý dlouhý míč, každý odražený jsme okamžitě sbírali. Druhá byla vlažnější a vstup do ní byl roztěkaný, přesto po dvaceti minutách jsme opět dominovali. Nacházím samé superlativy, takhle spokojený jsem už dlouho nebyl.“