PORTRÉTY Z JULISKYVojtěch Hadaščok

Ženy B: Nejlepší jarní výkon přinesl vítězství

4. 4. 2016 | Redakce

Ženy B: Nejlepší jarní výkon přinesl vítězství

Počasí se do víkendu připravilo velmi pěkné, naše hráčky čekal souboj rezerv v Malešicích. Na tamní trávě se hrálo třetí jarní kolo Divize B, béčku žen se povedlo v závěrečných minutách zápas rozhodnout jedinou brankou na 1:0.

15. kolo, sobota 2. 4. 2016, 13:30, Malešice
Slavia Malešice Slavia Malešice

Dukla Praha: Dolejšová – Kramerová, Svitáková, Hajnová, Kocková (78. Gluhović) – Pýchová (85. Rašková), Pavlíková, Němečková – Havlíčková, Šedivá (62. Zlatohlávková), Krejcarová (22. Frolíková) (46. Zelená)
Branka: 86.Hajnová
ŽK: Prunerová (Malešice)
Rozhodčí: Faltys - Poustka, Ptasznik

Od prvních minut držely hráčky ve vínovém míč na kopačkách a pouštěly se do jedné šance za druhou. Středová řada rozdala několik přihrávek za obranu, ovšem jak Havlíčková, tak Krejcarová se nacházely v ofsajdu. Ve 22. minutě po souboji střídala Krejcarová, která do té doby byla velmi aktivní, ale nakonec se nejednalo o nic vážného. Fotbalistky Dukly měly územní převahu, bohužel velká porce akcí končila ofsajdem nebo neproměněnou šancí.

Do druhé půle vstoupila Dukla opět velmi aktivně a byla to již hra pouze na jednu bránu. Soupeřky se bránily pouze odkopy, a tak bylo jen otázkou času, kdy se poprvé naše hráčky prosadí. I přes větší počet zastavených akcí se naše ženské béčko dostalo do zakončení, v největší šanci se objevila po krásné akci Pýchová, která zpětnou přihrávku Havlíčkové nezúročila. Brankářka Malešic předvedla perfektní reflexivní zákrok. Postupem času přišla rotace sestavou a tlak Dukly vyústil až v 86. minutě, kdy Hajnová po průniku obešla brankářku a trefila se do odkryté brány. Dukla tak porazila Malešice 1:0 a připsala si první jarní vítězství.

Jakub Kowolowski, trenér: „Určitě mohu s klidem říct, že vítězství bylo zasloužené. Soupeřky měly pouze dva přímé kopy, zbytek hry se jinak odehrával v naší režii. Jsem za to rád hlavně z důvodu, že to poukázalo na naše nedostatky. Několik situací jsme řešili velmi zbrkle a mnohdy jsme míč i jen tak nakopli. Do přechodové fáze mi chybí u hráček středové řady větší klid na míči, rychlá práce s míčem a také odvaha hrát nahoru, příp. individuálně projít skrz soupeřovu obranu. Určitě se znovu budeme muset zaměřit na přistupování a práci s míčem. Další víkend nás čeká Pěnčín –Turnov, rád bych navázal tento výkon a ještě ho kousek posunul.“