PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka

Ženy B: Kvalitní výkon proti Spartě

20. 3. 2018 | Redakce

Ženy B: Kvalitní výkon proti Spartě

Nedělní mrazivé odpoledne patřilo na Julisce opět fotbalu, kdy se v dalším přípravném utkání domácímu „B“ týmu žen postavily hráčky pražské Sparty, konkrétně kategorie WU16.

PU, neděle 18. 3. 2018, 12:03, UMT Juliska
Sparta Praha WU16Sparta Praha WU16

Dukla Praha: Dolejšová - Mrkvičková, Kocková, Bernardová, Vytlačilová - Davidová, Morris – Havlíčková, Košatková, Nedvědová – Plachá

Střídaly: Kramerová, Kroutilová, Lerchová, Jacob, Machková, Lesiv
Branky: 11. Havlíčková, 32. Vytlačilová, 55. Morris, 59. Kocková, 75. Davidová, 78. Lesiv
Rozhodčí: Vojnovič

Úvodní desetiminutovka se odehrávala převážně ve středu pole, kdy se ani jeden z týmů nedostal k přímému ohrožení branky. První vážnější šanci si vypracovaly hráčky Dukly, ale Nedvědová svou šanci nevyužila. O pár vteřin později už se skóre měnilo, to když Košatková vysunula Havlíčkovou a ta s přehledem obstřelila brankářku Sparty. Následně se do dalších šancí dostávaly domácí hráčky, nejprve Morris hlavou těsně minula branku, poté Davidovou skvěle vychytala hostující brankářka, která zlikvidovala včasným vyběhnutím i únik agilní Havlíčkové. K ohrožení branky se dostala i Sparta, a to když přímý volný kop z uctivé vzdálenosti jen těsně minul cíl. Poté ovšem převzaly otěže zápasu opět domácí hráčky. K odraženému míči se dostala Vytlačilová, ale její střela gólem neskončila. Ovšem tatáž hráčka si chuť napravila o pár vteřin později, když nadvakrát dostala míč do sítě a byla tak odměněna za svůj výkon. Na hráčkách Sparty byla vidět velká chuť a odhodlání stav utkání do poločasu zkorigovat. Ale všechny závary před brankou vyřešila spolehlivě hrající obranná řada domácích, případně vše jistila spolehlivá Dolejšová. Co se nepodařilo hráčkám Sparty, mohlo se podařit domácím. Nejprve Košatková z voleje netrefila míč ideálně, následně se v šancích objevily Havlíčková s Plachou, ale skóre se neměnilo. Nádhernou kombinaci předvedly v závěru poločasu Mrkvičková s Nedvědovou, jejíž střela proletěla jen těsně kolem tyče. Poločas tedy skončil dvoubrankovým vedením Dukly.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Domácí hráčky začaly opět velmi aktivně, což se promítlo i do stavu utkání, kdy se už typicky ranou za pokutovým územím opřela do míče Morris a brankářka Sparty byla v tomto případě bez šance. O chvíli později si na rohový kop naběhla Kocková a z pozice netradičního střelce se nemýlila, když hlavou poslala míč za záda bezmocné brankářky hostů a mohla se radovat ze svého zápisu mezi střelce utkání. Za zmínku stojí ještě pokus Kramerové, jejíž střela z přímého volného kopu proletěla jen těsně kolem branky. Pátým střelcem v pořadí se stala Davidová, když si s přehledem poradila v šanci, kterou jí nabídla Vytlačilová, pro kterou to byl další kanadský bod v utkání. Účet utkání uzavřela Lesiv, když využila propadlého dlouhého míče až od Dolejšové a stanovila stav utkání na konečných 6:0.

Jakub Kowolowski, trenér: „Po delší odmlce to byla pro nás velmi dobrá zkouška, kdy se nám sešel téměř kompletní kádr. Musím poděkovat Spartě za možnost uskutečnění přípravného utkání, soupeř to byl pro nás kvalitní zejména po kombinační stránce. Výsledek je jednoznačný, ovšem je třeba si uvědomit, že za tím stála zejména obětavost hráček, důraz při vytváření tlaku na soupeře a v neposlední řadě týmovost. Viděl jsem na hřišti jeden celek, jednu partu, což byl pro mě cíl pro toto utkání a jsem nadšený, že se to povedlo. Vítězství a výkon byl skvělý, nesmíme však nic přeceňovat.

Odehráno v 17:00
FK Viktoria Žižkov