PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma

Ženy B: Jednoznačné vítězství na domácí půdě

5. 4. 2017 | Redakce

Ženy B: Jednoznačné vítězství na domácí půdě

V Cholupicích, kde v letošní sezoně hraje zápasy B-tým, se odehrálo utkání mezi Duklou Praha B a Minervou FF. Po skvělém prvním poločase zvítězily domácí fotbalistky 6:0.

16. kolo, sobota 1. 4. 2017, 15:00, Cholupice
MinervaMinerva

Dukla Praha: Psutková – Rzycká, Hajnová, Kocková, Dostálová – Motyková, Košíková – Havlíčková, Košatková, Beštová – Pýchová

Střídaly: Moravcová, Kramerová, Lerchová, Kůtová, Němečková, Čechová, Šedivá
Minerva: Rušňáková – Holá, Jarolímková, Kubíková, Martínková, Zrůbková, Jarolímková, Stará, Kumstová, Doubravová, Čalounová

Střídaly: Ševčíková, Remešová, Hamplová
Branky: 40. a 45. Pýchová, 33. Košatková, 39. Košíková, 43. Beštová, 88. Lerchová
Rozhodčí: Mesežnikov

Start do utkání byl lepší pro domácí hráčky, které si vytvořily v úvodu několik náznaků, ale ohrožení branky nepřišlo. Prvních 30 minut to byl spíše vlastní boj Dukly, která se snažila kombinovat a dostat do vápna. Střelecky se až poprvé prosadila Košatková, která za hranicí šestnáctky vystřelila k pravé tyči branky a poslala svůj tým do vedení 1:0. Pak se s góly roztrhnul pytel a soupeř začal rychle odpadat. Na 2:0 zvyšovala chytře hlavou Košíková, další tři branky ještě přidaly Beštová s Pýchovou, kde druhá jmenovaná si připsala dva další zásahy do tabulky střelkyň.

Druhá půle byla ve znamení střídání a změn, hra byla již více utahaná, soupeřky se dostal více na míč, ale na žádný gól si nesáhly. Poslední hřebík do rakve zaťukla Lerchová, která zakončila svůj průnik střelou na přední tyč. Dukla tak zvítězila nad Minervou, která na jaře byla 100% a nyní už je před ní utkání s Bohemians Praha.

Jakub Kowolowski, trenér: „Musím se přiznat, že jsem nečekal takové utkání. Minerva byla na jaře prozatím výborná, připravoval jsem holky na složité utkání, ovšem vcelku nám to Minerva usnadnila svým herním projevem. Chtěl jsem po hráčkách zejména hodně aktivity dopředu, řekli jsme si, že bychom rádi hledali jednoduchá řešení směrem k soupeřově bráně, ale první půlhodina nám tolik nevyšla. Pak jsme soupeře zlomili až druhým gólem a už se nenadechl. Poločasový výsledek nás trochu ukolébal, druhá půle už byla jakoby z povinnosti. I přesto, jak vypadá výsledek, zápas mi přinesl další poznatky, které ve hře vylepšit.“

Odehráno v 17:00
FK Viktoria Žižkov