PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Obermajer

Ženy B: Hradec WU18 - Dukla Praha 2:5

3. 4. 2018 | Redakce

Ženy B: Hradec WU18 - Dukla Praha 2:5

Generálku absolvoval B-tým žen v Hradci Králové, kde změřil síly s domácí juniorkou.

PU, neděle 1. 4. 2018, 16:30, Nový Hradec Králové
Hradec Králové WU18 Hradec Králové WU18

Dukla Praha: Frolíková - Vytlačilová, Bernardová, Kocková, Kloučková - Mrkvičková, Kramerová - Jehličková, Košatková, Adámková - Plachá

Střídaly: Machková, Lerchová, Koubová, Hájková
Branky Dukly: 2x Adámková, Jehličková, Lerchová, Vytlačilová

Začátek utkání byl poznamenán řadou nepřesností, které byly korunovány chybnou rozehrávkou brankářky Frolíkové, čehož využila hráčka domácích a poslala svůj tým do vedení. To ovšem netrvalo příliš dlouho, když se k míči v pokutovém území soupeře dostala Jehličková, její střela proplula řadou těl a zastavila se až v síti. Hráčky Dukly čelily nepříjemnému stylu hry domácích, založeném na dlouhých míčích, kdy využívaly své rychlosti a agresivity v útočné fázi. Do vyložených šancí se ovšem nedostaly, případně končily v náruči Frolíkové. Hostující tým měl problém s kombinací ve středu pole a využíváním křídelních prostorů. Otočit skóre mohla Vytlačilová, když už typicky, sólem přes celé hřiště, překonala několik soupeřek, ale na domácí brankářku už nevyzrála. Hosty to ovšem mrzet nemuselo, když si vybrala slabší chvilku i domácí brankářka, nepřesnou rozehrávkou předložila míč Adámkové, ta nabídnutou šancí nepohrdla a otočila vývoj utkání.

Ve druhém dějství se obraz hry příliš nezměnil, oba týmy se dostávaly do náznaků šancí, ale chyběla přesnost ve finální fázi. Dukle se podařilo odskočit na rozdíl dvou gólů, to když udělala chybu i druhá brankářka domácích, nasměrovala míč opět na kopačky Adámkové a ta si připsala druhý gól v utkání. O chvíli později se opět drala do zakončení na levé straně Vytlačilová, když už to vypadalo, že se obraně podaří její útočnou snahu zastavit, hráčka Dukly v těžké pozici poslala míč kolem brankářky a rozradostnila hosty počtvrté. Poté hráčky Dukly polevily v koncentraci, jako kdyby si myslely, že už se nic stát nemůže, jenomže toho využily domácí, po jedné z akcí snížily na rozdíl dvou branek. Branka očividně domácí hráčky nakopla, dostaly se k větší aktivitě, kdy si vypracovaly slibné šance, ovšem Frolíková předvedla skvělé zákroky a dala tak zapomenout své chybě z úvodu zápasu. Několikrát také zahrozila Dukla, když se dostala do několika přečíslení, ovšem vždy chyběla přesná finální přihrávka. Tečku za utkáním udělala Lerchová, když z první střely nejprve trefila tyč, ale svojí dravostí se dostala k odraženému míči a uzavřela stav utkání na 2:5 ve prospěch Dukly.

Jakub Kowolowski, trenér: „Poslední utkání před ligou nám vyšlo zejména po výsledkové stránce a z toho důvodu hodnotím atmosféru v týmu jako pozitivní. Na druhou stranu musím objektivně ukázat na absenci klíčových postav, které s námi v Hradci nebyly a svým způsobem se to podepsalo i na hře, zejména do útočné fáze. Zápas byl více bojovný, soupeř nepříjemný, postrádali jsme patřičný klid na míči jako v předchozích zápasech. Máme týden do startu soutěže, po taktické stránce jsme připraveni, pilovat budeme detaily během jara. Nyní už se budeme koncentrovat na Ústí.!“