Ženy B: Gólová půlhodinka

24. 4. 2017 | Redakce

Ženy B: Gólová půlhodinka

Po delší pauze se opět rozjely divizní soutěže, dalším kolem pokračovalo i ženské béčko. Přivítalo doma Jestřábí Lhotu, se kterou si poradilo výsledkově 4:1.

18. kolo, sobota 22. 4. 2017, 16:30, Cholupice
Jestřábí LhotaJestřábí Lhota

Dukla Praha: Psutková – Dostálová, Kocková, Němečková, Koubová – Motyková, Kramerová – Havlíčková, Košatková, Lerchová – Pýchová

Střídaly: Adámková, Drdošová, Hozmanová, Čechová, Kůtová, Pavlíková, Moravcová
Jestřábí Lhota: Koželská – Neradová, Balounová, Pelikánová, Špinková, Müllerová, Věříšová, Košnerová, Vosáhlová, Martikánová, Králová

Střídaly: Kotková, Martínková, Sklenářová
Branky: 2. Kocková, 12., 19. a 27. Lerchová – 24. Neradová
Rozhodčí: Poustka – Geče, Heinc

Úvod utkání vyšel Dukle přímo náramně. Z první akce vzniklo ohrožení branky soupeře a první rok. Ten zahrála Pýchová do vápna, kde se k odraženému míči probila Kocková a otevřela stav zápasu na 1:0. Tlak domácích neustával, svou desetiminutovka rozjela Monika Lerchová, která nejprve zužitkovala přihrávka z křídla, gólem na 2:0. Po další chvíli se ke střele v pokutovém území opět prodrala Lerchová a Dukla už vedla o 3 branky. Jenže po chybě mezi stoperkami se do úniku dostala Neradová a ta i s tečí brankářky snížila. Odpověď ze strany domácích však přišla záhy. Hostující gólmanka neudržela míč po střele, k dorážce se probojovala potřetí Monika a svůj hattrick uzavřela ve 27. minutě. Několik šancí si hráčky Dukly ještě vytvořily, ale bez gólového efektu.

Druhá půle byla ve znamení změn, ale už jasně hovořící výsledek utkání nevyhecoval nikoho k překvapivým momentům. Do pár střel se Dukla ještě dostala, ale brány v Cholupicích jako by jim byly malé. Druhý poločas se tak odehrál vskutku v klidu a béčko si připsalo další důležité 3 body. O víkendu cestují do Dobrého Pole, kde hrají v sobotu od 13:00.

Jakub Kowolowski, trenér: „Výborný vstup do utkání, měli jsme ve hře skvělé kombinační pasáže, ale zároveň se prolínali s hodně chybami. Tlačili jsme hráčky ke kombinaci po zemi odzadu, občas jsme se kvůli tomu zbytečně dostali sami do potíží. Ovšem cesta to byla správná a tým to nakonec zvládl. Zahrály si všechny přítomné, což je obrovské plus. Zápas hodnotím vcelku kladně, budeme se nyní soustředit na další utkání.“