PORTRÉTY Z JULISKYJiří Piroch

Ženy B: Fotbalová jízda proti Teplicím

21. 2. 2017 | Redakce

Ženy B: Fotbalová jízda proti Teplicím

Dva týdny před soutěží sehrály hráčky ženského B-týmu přípravné utkání proti soupeři ze severu – Teplicím. Jednalo se odvetné utkání z léta, tentokrát se však jak herně, tak i výsledkově povedl, a Dukla zvítězila 4:1.

PU, neděle 19. 2. 2017, 14:00, UMT Juliska
TepliceTeplice

Branky: 18. Motyková, 31. Kramerová, 38. Košatková, 67. Pýchová – 43. Vlastníková
Rozhodčí: Mitáš

Zápas začaly lépe fotbalistky Dukly. Úvod byl velmi opatrný, ale s přibývajícími minutami se převaha dostala na stranu hráček ve vínovém. Několik velmi pohledných akcí bylo k vidění i v první desetiminutovce a dále to pokračovalo. V 18. minutě se po přihrávce Havlíčkové k zakončení prodrala Motyková a otevřela skóre na 1:0. Několik neproměněných šancí vystřídala střela z úhlu od Kramerové, jež dala na 2:0. Stoupající tlak následně uzavřela Košatková, které přihrála z křídla výborně hrající Havlíčková. Teplice střelou z dálky snížily na 1:3 a daly ještě branku do kabiny.

Druhá půle už byla vlažnější, hra se však nakonec přelila jen na stranu Dukly, která si vypracovala několik 100% šancí, přesto se skóre měnilo pouze jednou a to zásluhou Pýchové. Hráčky Dukly utkání dohrály s míčem na kopačkách a herní dojem po Plzni si opět zvedly.

Jakub Kowolowski: „Do zápasu jsme si dali určité cíle, které jsme dokázali postupem času naplnit. Položili jsme tak základ tomu, čemu jsme se nyní intenzivně věnovali. Nutno podotknout, že Teplice nepředvedly dobrý výkon a celkově nám utkání usnadnily. Přesto shledávám měření sil s Teplicemi pozitivně, posunulo nás to dále. Zároveň kvituji to, že se v utkání nikdo nezranil. Příprava ještě pokračuje, nic nezveličuji, nic neshazuji.“

Dnes v 17:00
SK Líšeň