PORTRÉTY Z JULISKYMarek Hanousek

Ženy B: Fantastický poločas v Uhříněvsi

23. 1. 2018 | Redakce

Ženy B: Fantastický poločas v UhříněvsiB-tým začal před necelými dvěma týdny zimní přípravu před jarní částí v ČFLŽ, nyní odehrály hráčky první měření sil. Na úvod nadělily hráčky druholigovému týmu Bohemians 1905 hned 5 gólů a jednoznačně ovládly utkání 5:1.

PU, neděle 21. 1. 2018, 17:00, UMT Uhříněves
Bohemians 1905 Bohemians 1905

Dukla Praha: Buttová – Kroutilová, Vytlačilová, Kocková, Bernardová, Koubová, Košatková, Kramerová, Morris, Hájková, Sojková, Plachá, Havlíčková, Jehličková, Lerchová
Branky: Rozhodčí: Novák

Před samotným utkáním se pořádně rozchumelilo, a tak se hřiště pokrylo krásně do bíla. Jak to v zimní přípravě má být. Úvod byl z obou stran velmi nervózní, na gól se však nečekalo dlouho. Ve 12. minutě se poprvé trefila Monika Lerchová, která se dostala k odraženému míči po útoku Jehličkové. Ihned dvě minuty na to vyslala Kramerová míč za obranu na aktivní Jehličkovou, které prostřelila gólmanku a Dukla odskočila na dvě branky. Obrovský tlak na hřišti měla hostující Dukla. Převaha gradovala v 37. minutě, kdy Ashley Morris zpoza vápna vymetla růžek brány – 3:0! O další akci se postarala nerozlučná dvojka Kramerová – Havlíčková, kdy druhá jmenovaná se střelou kolem brankářky nemýlila.

Druhá půle již byla v mírnějším tempu. Po pauze se prosadila Bohemka, přesně Nedvědová, která od půlky potrestala vyběhnutou brankářku a snížila na 4:1 z pohledu Dukly. Konečné slovo však patřilo hráčkám ve vínovém. Centr Kockové doplachtil až do pokutového území, kde se nejdříve zorientovala Lerchová a pečetila výhru béčka 5:1. Zbytek utkání přinesl první vážnější šance soupeře, ten však střílel kolem brány. Rezerva Dukly tak v prvním utkání překvapila soupeře hrajícího o ligu výše.

Jakub Kowolowski, trenér: „Do prvního utkání jsme vstupovali s cílem vytvářet pressingové situace v určitých prostorech, které od nové sezony chceme praktikovat a rád bych se o to s tímto týmem pokusil v jarní části. První půle byla nad moje očekávání, většina hráček zvládala jak napadání z bloku, tak okamžitý repressing po ztrátě. Hráčky byly agresivní, akcelerované a hlavně nevynechaly žádný souboj. Velmi kvituji nasazení a produktivitu. Ve druhé půli se ukázala náročnost systému a síly ubývaly, přesto hodnotím cíl zápasu za naplněný. Hráčky chválím za týmový výkon. Nelze však po jednom utkání dělat závěry, čekají nás další týdny.“