PORTRÉTY Z JULISKYVojtěch Hadaščok

Ženy B: Důležitá výhra před ostrým startem

27. 2. 2017 | Redakce

Ženy B: Důležitá výhra před ostrým startem

Příprava pomalu vrcholí, dny utekly jako voda a svou generálku za sebou mají i fotbalistky béčka. Ty hostily Ústí nad Labem, které nakonec padlo až ve druhém poločase třemi brankami.

PU, neděle 26. 2. 2017, 18:00, UMT Julisk
Ústí n. LabemÚstí n. Labem

Dukla Praha: Psutková – Dostálová (79. Buttová), Kůtová, Kocková, Moravcová (46. Šedivá) – Motyková, Kramerová (46. Drdošová) – Havlíčková (65. Kroutilová), Košatková (38. Čechová)(71. Pavlíková), Lerchová (71. Alexová) – Pýchová (80. Brachovičová)
Branky: 67. Drdošová, 75. Šedivá, 83. Kroutilová
Rozhodčí: Čikara

Tým žen na Dukle, které hrají za B-tým, měl v tuto dobu týmový víkend, který se uzavíral tímto zápasem. Téměř celý kádr se sešel a strávil poslední volné chvíle před ligou. Úvod samotného utkání byl vyrovnaný, své šance si připravovala Dukla, ale také Ústí. Hra se však lehounce přelévala a své velké šance si před koncem první půle vzaly hráčky ve žlutém. Hlavně pumelenice zpoza vápna od Dostálové, která málem zlomil

Do druhé půle již začaly oba týmy více střídat, ovšem na hřišti zůstal pouze jeden. Soupeřky z Ústí se postupně lehce vytrácely, naše hráčky je nepouštěly na svou polovinu a míč měly často pod kontrolou. Herní převahu nakonec béčko dostalo i na výsledkovou tabuli, nejprve se po skvělé přihrávce dostala ke tvrdé střele Drdošová, která otevřela skóre na 1:0. Závěr utkání byl poklidný, zejména, kdy se brankami trefila křídla po přihrávce. Šedivá s Kroutilovou přidaly po brance a konečných 3:0 bylo v generálce příjemným zakončením.

Jakub Kowolowski, trenér: „Musím velmi chválit týmový víkend, skvělá akce, náročný program, myslím, že některé hráčky měly i těžké nohy, přesto zápas zvládly. Samotné utkání bych rozdělil na dvě části. Prvních 20 minut nám bylo Ústí vyrovnaným soupeřem, mělo i lepší pasáže hry než-li my. Do zbytku však ztratily soupeřky síly a právě ve druhé půli jsme si s nimi poradili. Hráčky nám lehce zamotaly hlavu, a tak máme ještě týden na to, abychom rozlousknuli rébus v podobě prvního jarního kola proti Tuklatům.“

Dnes v 17:00
SK Líšeň