PORTRÉTY Z JULISKYSamuel Dancák

Ženy B: Cenný bod z Braníka

20. 10. 2015 | Redakce

Ženy B: Cenný bod z Braníka

V sobotu dopoledne cestovaly naše hráčky na půdu druhého ABC Braník, který byl papírovým favoritem. I přes nepřízeň počasí a promáčený trávník dokázala rezerva žen vybojovat bod a výsledek 1:1 je velmi cenný.

9. kolo, sobota 17. 10. 2015, 11:00, Braník, tráva
ABC Braník ABC Braník

ABC Braník: Kalašová – Průchová, Štvrtňová, Jedličková, Přibylová, Červenková, Wolfová, Florková, Klíčová, Jirsová, Chalupná
Dukla Praha: Frolíková – Buttová (67. Cachová), Kocková, Hajnová, Kramerová – Němečková, Pavlíková, Kožíšková – Šedivá (60. Košatková), Moravcová (72. Hřebíková), Havlíčková
Branky: 48. Wolfová – 8. Šedivá
ŽK: 30. Wolfová, 33. Jedličková, 84. Klíčová – 31. Frolíková

Zápas mezi Braníkem a Duklou B otevřel 9. kolo Divize B žen. Začátek zápasu ukázal, že soupeř by měl být silný na míči, ale už v samotném úvodu přišel šok pro domácí. Naše hráčky vybojovaly balon a v rychlém protiútoku dokázala Pavlíková vyslat do samostatného úniku Šedivou, která dala svůj první letošní gól. Hráčky Braníku, hrající v modro-bílé kombinaci, se snažily se stavem utkání něco udělat, ale po celý první poločas si nevytvořily žádnou vyloženou šanci. Územní převahu si držely, ale náš tým poctivě bránil, pokrýval hodně prostoru, a tak nezbylo domácím nic jiného, než to zkoušet. Střely povětšinou končily mimo. Poločasový stav 0:1 pro béčko žen byl tak velmi příznivý.

Jenže po návratu z kabin jakoby hráčky vypadly z tempa. Přestali jsme být důslední a propadli na levé straně, poté už se chyby kupily a soupeř brzy srovnal na 1:1. Braník se stále více dostával do zakončení, vytvořil si i pár vyložených šancí, které dokázala Frolíková skvěle zlikvidovat a vysloužila si tak „titul“ hráčky zápasu. Podržela svůj tým a už jen čekala, kdy se našim hráčkám povede z nějakého brejku vstřelit rozdílovou branku. Tu nakonec mohla vsítit střídající Košatková, ovšem svůj samostatný nájezd z půlky nevyhodnotila nejlépe a trefila nakonec jen domácí brankářku. Týmy se tak rozešly smírně po remíze 1:1.

Jakub Kowolowski, trenér: „Své hodnocení dnes musím lehce zmírnit, po dlouhé době mám totiž v hlavě více pozitivních věcí a bod z Braníku nakonec beru. Je velmi cenný, ale spokojit se s nim nemohu, chtěl jsem rozhodně vyhrát. Pozitiva ale hledám hned na několika místech. Nasazení Šedivé na pro ni nezvyklou pozici se velmi povedlo a odehrála slušnou hodinku, kterou okořenila gólem. Práce obranného bloku se mi také líbila, ačkoliv je tam stále mnoho chyb, v zápase jsme jich dělali méně než jindy. Obě stoperky dnes podaly také parádní výkon a i díky nim je výsledek, jaký je. Všechny hráčky pracovaly, jak měly a s jejich nasazením jsem byl velmi spokojen. Udělaly mně radost, byl to ubojovaný zápas a hlavně nás podržela Gabča Frolíková. Ta zaslouží pochvalu obzvlášť. Rozhodně je na čem stavět a já doufám, že holky viděly, že hrát můžou s každým soupeřem.“

Dnes v 10:15
FK Chlumec nad Cidlinou