PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Obermajer

Ženy B: Bojovný výkon na Bílé Hoře

8. 2. 2017 | Redakce

Ženy B: Bojovný výkon na Bílé Hoře

Ve čtvrtek místo tréninku sehrál náš B-tým utkání na Bílé Hoře proti starším žákům. Na tamní umělce v prvním poločase dominovali kluci, ve druhé převzali iniciativu hráčky Dukly a nakonec zvítězily 3:2.

PU, čtvrtek 2. 2. 2017, 18:00, UMT Bílá Hora
Sokol Bílá Hora U15 Sokol Bílá Hora U15

Dukla Praha: Psutková – Buttová, Motyková, Kocková, Alexová – Dostálová, Kramerová – Kroutilová, Košatková, Šedivá – Pýchová

Střídaly: Moravcová, Brachovičová
Branky Dukly: 45., 53. Kramerová, 73. Kroutilová

Druhé přípravné utkání sehrály fotbalistky béčka proti klukům. První poločas tým soupeře jasně dominoval a Kristýna Psutková si připsala hned několik výborných zákroků, které musela v samotném úvodu absolvovat. Kluci dokázali využívat své přednosti, byli velmi rychlí, přesto v první půli branku nedali. Hráčky neměly ani tolik problém s kombinací jako právě s důrazem chlapců.

To se však do druhé části otočilo. Kramerová si na konci akce navezla míč před vápno a střelou pod břevno otevřela skóre utkání. Netrvalo dlouho, střelkyně první branky se z podobné pozice dostala ke druhé střele – a 2:0 pro Duklu. Vzápětí kluci dokázali srovnat, přesto konečnou tečku utkání dala pohledná akce přes celé hřiště. Motyková vyslala průnikovou přihrávkou Kroutilovou, ta převzala a z druhého doteku přes gólmana zavěsila. Utkání si hráčky Dukly dohrály s míčem na kopačkách a připsali si kromě vítězství i velmi dobrý výkon.

Jakub Kowolowski, trenér: „Musím hráčky za jejich přístup pochválit. Ze začátku se více bály, ale postupem času se dostaly do hry. Byli jsme důrazní před vápnem, výborně jsme v obranné fázi zahušťovali těžiště hry a dokázali být kompaktní. Ve druhé půli jsme ukázali dobré věci dopředu, přesto však musím chválit defenzivu, na kterou jsme se zaměřili. Obdržené branky pramenily z individuálních chyb, tudíž s celkovou organizací mohu být spokojen. Utkání o víkendu bylo bohužel zrušeno, doufám, že již tento týden se nám povede sehrát právě další dvě utkání.“