PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola
    FANSHOP

Ženy A: Prvoligové srovnání v přípravě

5. 2. 2018 | Redakce

Ženy A: Prvoligové srovnání v přípravě

Na nedělní odpoledne dorazil na Julisku tým žen z Brna Horních Heršpic.PU, neděle 4. 2. 2018, 13:00, UMT Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
3:2
(2:0)
Horní HeršpiceHorní Heršpice

Dukla Praha: Dolejšová (61.Nedvědová) - Rzycká, Soukupová, Košíková, Dvorská - Kozlíková, Beránková (61.Havlasová), Zemjánková - Brázdová (55.Pýchová), Hrobská (46.Šturmová), Beštová (66.Lesiv)
Branky: 18.Rzycká, 38.Beštová, 82.Šturmová - 70.Dianišková, 77.Kovalíková
Rozhodčí: Kozlík - Žák, Doležal
Diváci: 15

Komentář

Začátek utkání napověděl, že to bude vyrovnaný boj, který se odehrával povětšinou uprostřed hřiště. Hostující hráčky měly v úvodu sérii rohových kopů, ale k zakončení to nevedlo. V 18. minutě se dostala do zakončení z levé strany Klára Rzycká a prostřelila brněnskou brankářku na 1:0. Soupeřky dobývaly naší branku, ale bez výraznějšího ohrožení Dolejšové. Naopak na druhé straně trefila Beštová tyč a následně z dálky Zemjánková břevno. Jana Beštová o chvilku později, v 38. minutě, už mířila přesně na 2:0. Největší šanci hostů měla Ducháčková, ale Dolejšová byla rychle na zemi a šanci zlikvidovala.

V druhé poločase Brno protočilo sestavu a na hře to bylo znát. Do brejku se dostala Šturmová, o pár minut později i Veronika Dvorská, ale bez důrazného nebo přesného zakončení. Pýchová také šla sama na brankářku, ale nepodařilo se jí přehodit. Brázdovou vychytala z blízka brankářka. Zhruba po dvaceti minutách se hra začala měnit a hosté více tlačit dopředu. S tím přišly i šance, které musela Dolejšová i posléze střídající Nedvědová krýt. V 70. minutě křižnou tvrdou střelou snížila Dianišková na 1:2. O sedm minut později již bylo srovnáno na 2:2 z kopačky Kovalíkové. Když to vypadalo, že utkání skončí remízou, tak se utrhla do brejku Šturmová a podél brankářky rozvlnila síť na 3:2. Další šance ani na jedné straně už nebyla, takže utkání skončilo naší výhrou 3:2.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Ondřej Havlas, trenér: „Pro nás dobrá zpětná vazba proti soupeři, který je v tabulce okolo nás. Během prvního poločasu jsme je do žádné šance nepustili, pouze několik rohových kopů bylo nebezpečných. V druhém poločase jsme byli dvacet minut výrazně lepších, ale obrovské šance jsme nedokázali proměnit v třetí, uklidňující, branku. Konec utkání bohužel ale patřil hostům a my jsme nedokázali vůbec podržet míč a zakombinovat. Z toho pramenil tlak a dvě branky, které by se v takto rozehraném utkání neměly dostat. Pozitivní věc je, že holky hrály až do konce a dokázaly opět strhnout vedení zpět a udržet to do konce utkání. Pro naší psychiku a pohodu do dalších přípravných zápasů je to příjemný výsledek.“

 

Související články

Tabulka

Tabuka bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Dobromat.cz - Kadm nkupem pomhte
Podpořte dívčí a ženský fotbal na Dukle při nakupování přes internetové obchody, aniž by vás to stálo jen 1 hal navíc. Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, přidejte si do prohlížeče tohoto pomocníka: http://dobromat.cz/rozsireni/pridat

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu