PORTRÉTY Z JULISKYMarek Hanousek

Ženy A: První ženský tým zůstává v nejvyšší soutěži i v příští sezóně

28. 5. 2018 | Redakce

Ženy A: První ženský tým zůstává v nejvyšší soutěži i v příští sezóněK předposlednímu kolu jsme zajížděli na výborně připravenou trávu v Novém Hradci Králové.

Diváci: 40

První minuty byly z obou stran hodně opatrné a bez šancí na obou stranách. První vzrušení bylo před brankou Dolejšové, kde Zemjánková ve vápně faulovala Hýlovou a nařízenou penaltu proměnila Novotná 1:0. Domácí hráčky po vstřelené brance trochu zalezly a nechaly hráčky Dukly hrát s míčem. Kantarská svojí akci zakončila střelou, Vršatová jí vytlačila. Branka padla až ve 34. minutě, centr Adámkové hlavou proměnila Zemjánková 1:1. Těsně před poločasem skórovala z dálky opět Zemjánková, přehodila Vršatovou 1:2.

Do druhé půle aktivně vstoupily oba týmy, ale branku vstřelily hráčky domácího Hradce. Po trestném kopu se ve vápně nejrychleji zorientovala Bulavová a vyrovnala na 2:2. Po této brance měly domácí hráčky dvě vyložené šance, ale ani při obou zakončeních mířily mimo branku Dolejšové. Rozuzlení padlo v 70. minutě. Po akci Kantarské se hlavou prosadila Jana Beštová 2:3. Do konce utkání se už ani jeden tým nedostal do žádné šance, takže utkání skončilo výhrou Duklaček.

Ondřej Havlas, hlavní trenér: „Poslední krok jsme zvládli a jsem rád, že poslední utkání si už půjdeme užít a nebude se hrát do posledního kola o všechno. Zápas s Hradcem byl hodně vyrovnaný, ale opět se nám nepodařilo pokrýt standardky. Na druhou stranu byli jsme maximálně produktivní, což nás v sezóně hodně trápilo. Holkám děkuji za maximální nasazení a záchranu 1. ligy do další sezóny.“