FANSHOP

Ženy A: Drážďany překvapily Duklu a zvítězily 3:1

24. 1. 2022 | Redakce

Ženy A: Drážďany překvapily Duklu a zvítězily 3:1

V neděli v poledne nastoupila Dukla proti zahraničnímu soupeři, 1.FFC Fortuně Dresden, která na Dukle překvapila a zvítězila 3:1 nad domácími fotbalistkami.PU, neděle 23. 1. 2022, 12:00, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
1:3
(0:2)
Fortuna DresdenFortuna Dresden

Dukla Praha:

Kubíková - Machačová (45. Strnadelová), Lišková (70: Pakostová), Dudová, Potůčková (45. Majerová) - Pakostová (45. Rybínová), Beránková (70. Lišková), Ajazi - Hrobská, Slováčková (45. Jindráková), Pergnerová (45. Prošková)

Branky: 79. Pergnerová - 1. Freude, 3. a 62. Keller
Rozhodčí: Pulec - Lábusová, Štěrba
Diváci: 50

Komentář

K první zahraniční konfrontaci nastoupily fotbalistky z Julisky proti německému týmu z Drážďan. Němky nás rychle zaskočily, v první minutě, míč za obranu a Freude přehodila Kubíkovou a poslala Fortunu do vedení 1:0. Dvě minuty na to už padla branka druhá a opět za záda Kubíková, kdy znovu po rychlém protiútoku Němky potrestaly domácí obranu. Následně se hra přesunula na polovinu soupeřek, kde Dukla netradičně dobývala hluboký blok soupeřek. K vážnějšímu ohrožení branky se dostala Pergnerová a Ajazi, ovšem byl z toho pouze rohový kop. Z jednoho takového hlavičkovala Dudová těsně vedle.

První půle branky nepřinesla, do druhé udělala Dukla několik změn, hra se nikterak nezměnila, Dukla dobývala obranu Drážďan, bohužel většina centrovaných míčů končila v náručí brankářky. V 62. se povedla Němkám opět zaútočit a potřetí na soupeřově polovině trestaly chyby. 0:3 z pohledu Dukly. Na konci utkání korigovala výsledek Pergnerová, která využila přihrávku Beránkové a podél golmanky změnila stav na 1:3. Branku mohli přidat také Dudová či Hrobská, bohužel střílely vedle, druhá jmenovaná následně vstřelila gól z ofsajdu. Druhé utkání Dukla prohrála 1:3.

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Prospali jsme úvod utkání, kdy soupeř využil dvou našich zaváhání. Poté se ukázalo, že nás čeká netradiční zápas, kdy jsme soupeře dobývali v hlubokém bloku. Jsem rád, že jsme měli i takovou zkušenost, prostor jsme dali hráčkám i na jiných postech v průběhu utkání. Drážďany byly na menším hřišti důraznější, chyběl nám větší pohyb pro roztrhání obou linií, byli jsme také velmi nepřesní. Bylo cítit, že je to těžké utkání i na trpělivost v kombinaci, kdy jsme se velmi často uchýlili i k delším míčům za obranu bez efektu. Tento týden jedeme na soustředění a co je pro mě hlavní, že během utkání nikdo nezranil. Děkujeme za takovou zkušenost, ke které musíme přidat větší zápal a dravost."

 


Fotogalerie


Partneři klubu