PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott

Ze severu Čech se vrací junioři bez vítězství, soupeřem jim byl Varnsdorf

11. 9. 2014 | Redakce

Deváté kolo Juniorské ligy neskončilo pro mladíky FK Dukly nejlépe. Ač se v průběhu druhého poločasu dostali do vedení, Varnsdorf dokázal brzy vyrovnat a utkání otočit na konečných 5:2.

9. kolo, čtvrtek 11. 9. 2014, 17:00, Varnsdorf
Varnsdorf Varnsdorf
5:2
(1:1)

Varnsdorf: Klouda – Devátý, Vomáčka, Čurgali, Ruszó, Šimoník, Novotný, Černý J. (72. Breburda), Kučera (80. Mpong), Jurča (89. Černohorský), Prieložný
Dukla Praha: Tetour David - Rieter, Brejcha, Toman, Gajecký, Vopat, Vosátka (75. Cvrček), Tetour Daniel, Troníček (57. Farkaš), Moravec, Kulikov.
Branky: 14. Novotný, 52. Jurča, 75. Kučera, 87. Jurča, 90+1. Černohorský – 31. Moravec, 48. Tetour. ŽK: 71. Novotný – 54. Reiter.

Varnsdorf vstoupil do utkání aktivněji, zhruba po deseti minutách pronikl Jurča do vápna a vystřelil, odražený míč se dostal až k Čurgalimu, který zamířil těsně vedle tyče. Dvě minuty na to nastřelil Jurča břevno a o dalších pár minut později se domácí radovali z první branky, jejíž autorem byl Novotný, kterému přihrál Jurča po průniku obranou hostí. Ke konci druhé třetiny prvního poločasu se ke slovu začala dostávat Dukla, nejprve se Vopatova střela otřela o tyč a následně Moravec sám před bránou vyrovnal na 1:1. V závěru poločasu měl šanci Varnsdorf, Novotný vystřelil zhruba z 30 metrů a dorážející Čurgalim naštěstí minul.

Druhý poločas odstartovala lépe Dukla, Tetour už ve 48. minutě poslal hosty do vedení, následovala však zneškodněná střela domácího Jurči, který se o minutu později prosadil a srovnal na 2:2. Domácí postupně zvyšovali tlak a vyústěním byla třetí branka, jejíž autorem byl Kučera. Dukla měla šanci na srovnání, ale nedokázala ji využít, zato Varnsdorfu se do konce poločasu podařilo vsítit ještě dvě branky, a tak utkání skončilo 5:2 pro domácí.