AC Sparta Praha

0:0

(0:0)

15. kolo, Gambrinus liga 2011/12

Sestava domácí: Švenger - Vidlička, Jarošík, Brabec, Pamič - Hušbauer - Sionko, Grajciar (56. Kweuke), Matějovský, Krejčí (73. Podaný) - Kadlec (82. Slepička).

Sestava hosté: Rada - Hašek, Mikula, Vorel, Vrzal - Malý (87. Šmíd), Gedeon, Hanousek - Svatonský (64. Markovič), Lietava, Berger (84. Pázler).

• Rozhodčí: Adámek – Pelikán, Marek. ŽK: Hušbauer - Vorel.
  • Diváci: 7454
Fotbalisté Dukly vybojovali na hřišti největšího favorita Gambrinus ligy remízu. V 15. kole hráli na půdě Sparty 0:0, v polovině soutěže tak mají na kontě 20 bodů.

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Domácím jsme to samozřejmě chtěli maximálně znepříjemnit, trochu jsme přitom vycházeli z toho, co tady hrála Mladá Boleslav, to znamená velice dobře bránit. Když domácí hrají do „plných“, tak přece jen nemají takovou kvalitu, jako když dostanou prostor. Začátek zápasu byl z naší strany bojácný a pasivní. Bylo vidět, že někteří hráči tady hráli poprvé, což jim nemohu moc zazlívat. Naštěstí jsme to přežili bez inkasovaného gólu. Od nějaké patnácté dvacáté minuty jsme hráli to, co jsme chtěli. Byla z toho i šance Lietavy, kterou jsme bohužel neproměnili. S prvním poločasem jsem spokojen. Měli jsme i slušný vstup do druhého poločasu, pod tlak jsme se dostali až v momentě, kdy přišel na hřiště Kweuke. Domácí hru zjednodušili a začali na něj nakopávat míče. Bylo to o síle a o tom, jestli to přežijeme. Ještě měl šanci Hanousek, domácí zase trefili tyč. Ale pokud chcete uspět na Spartě, tak potřebujete i štěstí. Ač jsme nevstřelili gól, tak s bodem samozřejmě musíme být spokojení.“

Martin Hašek (trenér Sparty): „Po dvou porážkách doma a dvou výhrách venku byl pro nás tento zápas velmi důležitý. Nepodařilo se nám navázat na výkon na Bohemce. Do prvního poločasu jsme vstoupili normálně. Po zisku míče jsme měli velkou šanci, ale míč nedošel až za čáru. Hrozil i soupeř, Ivan Lietava měl na kopačce gól. Z naší strany se začalo kupit množství nevynucených chyb, byli jsme nepřesní a nevytvářeli jsme si šance. Ve druhém poločase se soupeř ještě víc zatáhl. My jsme postupem času a střídáním, kdy přišel Kweuke, hru zjednodušili. Ale stále jsme měli málo pohybu, pokračovali jsme v nepřesnostech. Soupeř občas zahrozil z protiútoku. Průměrné utkání skončilo remízou, přitom mohly vyhrát oba týmy.“