Ze hřiště jihlavského aspiranta na postup přivezla Dukla remízu

FC Vysočina Jihlava

0:0

(0:0)

17. kolo, 2. liga 2010/11

Sestava domácí: Rada – Pospíšil, Vorel, Šmíd, Vrzal – Šiml, Gedeon, Hanousek – Berger (88. Malý), Jirouš (68. Chigou), Pázler (53. Svatonský).

Sestava hosté: Uvarenko - Veselý, Tlustý (30. Šimáček), Halama, Šilinger – Gába (85. Karlík) - Dolejš, Dort, Görner, Krutý (63. Kopic) - Mešanovič.

• ŽK: Mešanovič, Halama, Krutý, Dolejš – Šmíd, Pázler, Vrzal, Chigou. Rozhodčí: Kocourek – Peřina, Kocián.
  • Diváci: 2890
Na místě, kde se body nezískávají, ukořistila Dukla remízu. Svěřenci trenéra Luboše Kozla nastoupili v předehrávce 16. kola na půdě Jihlavy, odkud si přivezli výsledek 0:0. Jak druholigový šlágr probíhal?

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Duel byl velice kvalitní. Jihlava do něj vstoupila tak, jak se sluší na tým, který čeká pořádný zápas a potřebuje ho vyhrát. V úvodu nás domácí zaskočili, my jsme měli problém zachytávat jejich útočné akce. Jihlava začala ve velkém pohybu a v prvních deseti, patnácti minutách jsme jí dovolili dvě gólové šance, které nám chytil Filip Rada. Tím nás udržel ve hře. Postupem času jsme se do hry dostávali, vyrovnali jsme ji. Ještě do poločasu jsme měli jednu šanci.

Dá se říct, že druhý poločas se nesl ve znamení tlaku domácích, kteří chtěli strhnout zápas na svoji stranu. Ale myslím si, že dobrou defenzivou jsme jejich tlak dokázali eliminovat. Pomohli k tomu i pasáže, kdy jsme dokázali držet míč a z toho tlaku se dostat. Během druhého poločasu jsme domácí do nějaké vyložené šance nepustili. Bohužel, ani my jsme směrem dopředu ty situace neřešili dobře. Nebezpečné byly více méně jen standardní situace a závary po nich. Bylo tam hodně zblokovaných střel, druhý poločas ani nebyla trefená branka. Takže my remízu bereme. Vzhledem k úvodu zápasu si myslím, že to je asi maximum, jakého jsme tady za předvedený výkon, mohli dosáhnout.“