SK Slavia Praha

2:1

(2:0)

18. kolo, Gambrinus liga 2013/14

Sestava domácí: Čontofalský - Dostál, Škoda, Smejkal, Neves - Gecov, Zmrhal - Boudjemaa (85. Mičola), Piták (80. Juhar), Vošahlík - Necid (90. Prošek).

Sestava hosté: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Hanousek - Gedeon, Hlinka, Kalouda (64. Kovaľ) - Berger (46. Černý), Pospěch, Mareš.

• Branky:15. Smejkal, 44. Necid - 87. Pospěch. ŽK: 12. Piták, 66. Vošahlík, 75. Necid - 16. Mareš, 50. Kalouda, 75. Štetina. ČK: 72. Vošahlík. Rozhodčí: Franěk - Mencl, Vysloužil.
  • Diváci: 4939
První pražské derby v roce 2014 nedopadlo pro Duklu vůbec dobře. Sešívaní se ujali ve 14.minutě vedení a těsně před koncem prvního poločasu zvýšil na 2:0 Necid. Dukla korigovala v 87.minutě brankou Pospěcha a závěrečnému náporu "žlutých" už bohužel obrana Slavie odolala.

Luboš Kozel: "Dnešní výsledek je takový trest za náš výkon v první půli, kdy naší nedůsledností, možná až bohorovností, jsme udělali několik chyb ve hře. V úvodu jsme byli podráždění a zbytečně faulovali. První gól jsme dostali ze standardní situace, kdy jsme nesplnili své obranné úkoly. Pak když už to začalo vypadat, že se dostáváme do hry a soupeře začínáme přehrávat, jsme udělali dvě velké chyby ve hře a tu druhou Slavia potrestala a odskočila do poločasu na dvoubrankový rozdíl, a to se ukázalo jako rozhodující. Ve druhém poločase byl náš výkon lepší, samozřejmě tomu pomohlo i vyloučení Vošahlíka, ale bohužel jsme kontaktní branku vstřelili hodně pozdě a na vyrovnání to nestačilo."