PORTRÉTY Z JULISKYDominik Preisler

Z prvního "jarního" utkání vezeme bod

22. 2. 2013 | Redakce

Z prvního ”jarního” utkání vezeme bod

Dnešní den mnoho jarního počasí nepřinesl. I přesto Dukla předvedla pěkný výkon, za který si odváží zpět do Prahy bod po remíze s Teplicemi 1:1.

17. kolo, pátek 22. 2. 2013, 18:00, Na Stínadlech
Teplice Teplice

Teplice: Grigar - Vondrášek, Kaufman, Jablonský, Podaný - Čajič – Litsingi (89. Kerič), Jarolím, Chovanec (67. Vůch) – Jindráček (86. Vachoušek), Mahmutovič.
Dukla Praha: Rada – Romera, Štetina, Vorel, Vrzal – Borek, Kalouda, Božič (70. Podrazký) – Berger (90. Malý), Pospěch, Albiach (59. Přeučil).
Branky: 47. Jarolím – 36. Kalouda. ŽK: 35. Grigar, 53. Čajič, 63. Vondrášek, 90. Mahmutovič – 63. Přeučil, 90. Borek. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Marek. Diváci: 1542.

Začátek utkání nabídl poměrně vyrovnanou hru bez větších střeleckých šancí na obou stranách. V deváté minutě se dostal do téměř stoprocentní šance Berger, po přihrávce Borka z pravé strany trefil ze středu pokutového území pouze Grigara. Další šance na sebe nenechala dlouho čekat, v patnácté minutě našel Borek osamoceného Kaloudu, který ale dobře nezpracoval míč a skončil v rukou vybíhajícího teplického brankaře. O chvíli později zahrávaly Teplice rohový kop, který přinesl lehký závar před dukláckou brankou, ale větší šance z toho nebyla. Naopak tomu bylo při dalším teplickém tahu na bránu, když míč prosvištěl těsně nad břevnem Radovi branky, autorem střely byl Vondrášek. Další střelu vyslal směrem k Radovi Čajič, ale brankař byl na místě. Stejný hráč pálil z hranice šestnáctky o pár minut později, střela mířila vysoko nad bránu.

Velkou šanci Teplic měl Mahmutovič, který se otočil ve vápně a tvrdě střelil do středu brány, Rada vyrazil a následně byl míč zakopnut do zámezí. Velmi povedenou přihrávkou se dostal sám před Grigara Pospěch, ten při snaze zamezit mu v postupu, zahrál rukou a vysloužil si žlutou kartu. Vzápětí Dukla otevřela skóre střelou Kaloudy z přímého kopu - 0:1. Do konce poločasu ještě Bergerova střela mířila pod břevno, ale Grigar vyráží na roh. Na druhé straně pak v samotném závěru střílel Čajič opět nad.

Vstup do druhého poločasu se Dukle nepovedl, před šestnáctkou byl odpískán faul a situace se jak přes kopírák opakuje, tentokrát v podání Teplic. Z přímého kopu snižuje na remízový stav 1:1 Jarolím. Poté se hra poměrně uklidnila a vyrovnala. V 57. minutě zkusil po otočce vystřelit Berger, míč proletěl hodně nad brankou. Teplice v 64. minutě šly do rychlého protiútoku, ale Jindráček místo přihrávky zvolil střelu, která branku neohrozila. Stejně nepřesně skončila i následná hlavička po rozehře teplických z autu. Další šance Teplic přišla v 72. minutě, když se na hranici pokutového území uvolnil Mahmutovič a jeho přízemní střelou donutil Radu k zemi. Pět minut před koncem měla Dukla další přímý kop, Podrazkého střela šla nad břevno. Utkání tak končí remízou 1:1.

Luboš Kozel: "Ač je jaro, jako jaro to moc nevypadá. Z tohohle pohledu to byl určitě těžký zápas, kde bylo jasně viditelné, že dnešní terén hráčům vadil a pro náš kombinační fotbal byl také překážkou. I přesto si myslím, že do utkání jsme vstoupili dobře. Možná jsme tím domácí zaskočili a následně se dostali do vedení z trestného kopu. Dále jsme tam měli další dvě situace, které jsme mohli dokončit do gólového vyjádření. Takže si myslím, že o poločase to naše vedení bylo zasloužené. Mrzí mě poměrně laciné vyrovnání, kdy souboj dvou hráčů před vápnem byl posouzený jako faul a z trestného kopu to Marek Jarolím krásně trefil, a to dostalo domácí zpátky do hry. Dál bylo utkání vyrovnané, my byli možná více na míči, ale už jsme se nedostávali tolik do zakončení jako v prvním poločase. Po našich zbytečných ztrátách byli domácí nebezpeční, ale ani jedno mužstvo se do konce poločasu gólově neprosadilo, takže z tohoto pohledu je remíza zasloužená."