PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola
    FANSHOP

Z Ústí nad Labem se Dukla vrací vítězně

20. 10. 2015 | Redakce

Z Ústí nad Labem se Dukla vrací vítězně

V prvním osmifinálovém utkání MOL Cupu potvrdila Dukla roli favorita a i přes sympatický, bojovný výkon domácího Ústí nad Labem bude mít pro odvetu na Julisce třígólovou výhodu. O tu se postarali postupně Berger, Krmenčík a Hanousek.4. kolo, úterý 20. 10. 2015, 18:00, MěS Ústí nad Labem | Zápas ON-LINE
Ústí n. Labem Ústí n. Labem
0:3
(0:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Ústí n. Labem: Tvrdoň – M. Zeman (46. L. Vaněk), Zukič, Rašo, Šnirc – J. Peterka – Eliáš, Martykán, Veverka (64. Miskovič), F. Novotný - Hošek (69. Smola).
Dukla Praha: Chudý – Jurendič, Štětina, Jeřábek, Preisler – Hanousek (86. Mejdr), Koval, Tetour (59. Považanec) – Berger (82. Čapek), Krmenčík, Čajič.
Branky: 16. Berger, 59. Krmenčík, 76. Hanousek ŽK: 32. Zukič, 36. Hošek, 73. Peterka - 24. Jeřábek, 69. Čajič. Rozhodčí: Nenadál – Pospíšil, Arnošt.
Diváci: 2236

Komentář

V páté minutě se po dobré přihrávce ocitl před Tvrdoňem Krmenčík. Jeho střelu z úhlu ale domácí gólman zblokoval. Po další pětiminutovce byl Michael Krmenčík u další akce. Na polovině získal míč, dostal se až před šestnáctku soupeře, kde posunul Kovaĺovi. Jeho střelu ale zblokoval jeden z bránících hráčů. A opět to byl Krmenčík, kdo v 15. minutě ohrožoval Tvrdoňovu bránu. Roh zahrávaný na přední tyč prodlužoval zády k domácí svatyni a donutil tak brankaře Army vyrážet do zámezí. O minutu později už se měnilo skóre. Dominik Preisler vypálil z levé strany, Tvrdoň jen vyrazil před sebe a tam už číhal Tomáš BERGER, který poslal míč k pravé tyči. Po půlhodině hry poslal těsne bráněný Krmenčík balon Hanouskovi, který z hranice vápna prověřil tvrdou ránou pozornost domácího gólmana. Ten byl ale připraven. V zápětí hrozili na duhé straně hřiště domácí. S Hoškovou přízemní střelou si ale Chudý poradil. I další střela domácích v 38. minutě, jejímž autorem byl Martykán z nějakých třiceti metrů, skončila u Chudého v rukavicích.

Pět minut po půli byl domácí celek jen pár centimetrů od vyrovnání. Eliášův centr z pravé strany tečoval před Chudým Novotný těsně kolem bližší tyče. Ihned poté zahrávala Dukla přímý kop z hranice pokutového území po ruce jednoho z hráčů mobrobílém. Čajičova střela se ale mezi tři tyče nevešla. V padesáté šesté minutě zahrávali domácí rohový kop. Míč dostal Novotný zhruba na čtvrtinu hrřiště, při jeho dalekonosté střele to v hledišti zahučelo, ale míč putoval jen vedle Chudého branky. Nedlouho na to se ze změny skóre radoval Michael KRMENČÍK, který si sám poradil s domácím brankářem a uklidil míč za jeho záda. V šedesáté čtvrté minutě hry se v bezprostřední blízkosti domácí brány ocitl Čajič. Jeho tvrdou střelu zblokovala obrana Army. V 72. minutě našel Považanec u kraje hřiště Bergera, který bez váhání centroval na bližší tyč, kde si naskakoval Kovaľ. Jeho akrobatickou střelu ale Tvrdoň pohotově vyrazil. V 76. minutě navyšoval vedení Dukly Marek HANOUSEK, kterého na ose hřiště našel mezi modrobílou obranou Jurendič. Zbytek utkání už se obešel bez výraznějšího ohrožení jedné či druhé branky a tak si Dukla z Ústní nad Labem odváží vítězství 3:0 a výrazně lepší pozici do odvetného utkání.

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Myslím, že výhra je to zasloužená, i její výše je zasloužená, možná mohla být i vyšší. Ale nemuselo to být tak jednoduché utkání, pokud bychom do něj dobře nevstoupili. V úvodu jsme měli dvě šance, třetí jsme proměnili a dostali jsme se tak do psychologické výhody. Pak to bylo vyrovnané utkání a dá se říct, že to rozhodl ten druhý gól, který dal Michael Krmenčík. Od té chvíle jsme byli pány na hřišti a utkání pro nás bylo jednodušší. Je to ale jen průběžné vedení, jsme v poločase. Nesmíme nic podcenit a zvládnout i odvetu doma."
 


Fotogalerie


Partneři klubu