FC Baník Ostrava

2:2

(2:1)

28. kolo, Gambrinus liga 2012/13

Sestava domácí: Bárta – Kaprálik, Frydrych, Vomáčka, Stožický – Kraut (76. Lukeš), Hable (70. Velner), Kukec, Fantiš – Staško (80. Soukup), Baroš

Sestava hosté: Rada – Romera, Vorel, Štetina, Vrzal – Ouedraogo, Gedeon, Malý (81. Borek) – Berger (90. Marek), Pospěch, Albiach

• Branky: 9. Vorel (vla.), 35. Fantiš (Kukec) – 4. Ouedraogo, 49. Vrzal. Karty: ŽK: 50. Frydrych (OVA), 52. Hable (OVA), 90. Soukup (OVA) – 24. Vrzal (DUK). Rozhodčí: Jílek – Nádvorník, Blažej.
  • Diváci: 6048
V zajímavém utkání jsme dokázali skórovat na začátku obou poločasů, bohužel i Baník vstřelil dvě branky a Dukla si tak veze z Ostravy bod za remízu 2:2.

Luboš Kozel:"Podařilo se nám do utkání velice dobře vstoupit. Podobně jako v minulém vzájemném zápase tady Bazalech jsme vstřelili brzo úvodní branku. Ale také stejně jako minule jsme nabídli soupeři vyrovnání po naší chybě. Baník se dostal do hry. Nicméně i poté jsme byli patnáct dvacet minut lepším mužstvem. Ale brankově jsme to nevyjádřili, i když měli příležitosti Néstor i Ondra Vrzal. Bohužel opět po naší chybě se Baník dostal do vedení. A pak z toho prosperoval do konce prvního poločasu. Nicméně nám se opět podařil vstup do druhé půle, kdy jsme dokázali vyrovnat. Utkání tak bylo dál otevřené. Myslím, že druhý poločas byl z naší strany lepší, domácí jsme k větším šancím nepouštěli a kdyby Néstor proměnil tu gólovku, co měl, tak jsme si možná mohli odvést tři body. Ale myslím si, že jsme udělali zbytečné chyby v prvním poločase, které nás stály vítězství. Podle mého ale to utkání bylo velice kvalitní, čemuž samozřejmě přispěli i domácí. Takže i ta remíza není úplně nezasloužená."