Z Norimberku s prohrou 1:2, Dukla předvedla bojovný výkon

17. 1. 2018 | Redakce

Z Norimberku s prohrou 1:2, Dukla předvedla bojovný výkon

Ve středu od 14:00 hodin hrála Dukla s 1. FC Nürnberg z bavorského Norimberku. Náš soupeř nastupuje ve druhé německé Bundeslize, kde nyní drží třetí místo tabulky a ztrácí jen jeden bod na první post. Dukla s Norimberkem držela krok, nakonec prohrála 1:2.přát., středa 17. 1. 2018, 14:00, Max Morlock Stadion | Zápas ON-LINE
1. FC Norimberk 1. FC Norimberk
2:1
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

1. FC Norimberk: Bredlow - Ewerton, Sepsi, Salli, Ishak, Behrens, Valentini, Leibold, Petrak, Margreitter, Löwen.
Dukla Praha: Rada - Kušnír (68. Miloševič), Jiránek (68. Ostojič), Bezpalec (68. Brejcha), Preisler (68. Podaný) - Bilovský (68. Tetour), Holek, Doumbia (68. Holík) - Schranz (68. Brandner), Holenda (68. Vopat), Koreš (68. Djuranovič).
Branky:
48. Stafaniak, 79. Lopes - 80. Brandner
ŽK:
12. Holenda
Rozhodčí:
Benjamin Cortus - Patrick Hanslbauer, Kai Hoffmann

Komentář

Během středečního odpoledne se v tréninkovém centru v Norimberku střídalo husté sněžení s polojasnou oblohou, hráčům znepříjemňoval hru silný vítr. Ve 3. minutě zápasu letěl na Filipa Radu první balon, náš brankář ho sebral ze vzduchu. V následující desetiminutovce se hrálo od šestnáctky k šestnáctce, ani jeden tým se nedostal do velké šance. Ve 12. minutě přišla žlutá karta pro Jana Holendu za potyčku na středu hřiště. O dvě minuty později započal Enrico Valentini kombinaci domácích, na jejím konci střílel Mikael Ishak nad bránu.

V 17. minutě chytil Filip Rada na brankové čáře nebezpečný míč z tečované střely. O minutu později dukelská obrana propadla, jeden z hráčů soupeře naštěstí rozvlnil jen boční síťku brány. Ve 21. minutě jsme ztratili balon na polovině, aktivní Mikael Ishak střílel z rohu velkého vápna jen těsně nad břevno naší brány. Ve 23. minutě Rada vykryl odražený míč.

Ve 28. minutě kombinovali Štěpán Koreš a Frederik Bilovský na polovině soupeře, nepodařilo se jim ale prorazit zhuštěnou obranou. Po chvíli přestřelil Bilovský z hranice velkého vápna bránu Norimberku o metr. Ve 31. minutě vychytal Rada slabší střelu, kterou vyslal po zemi Edgar Salli, znovu úspěšný byl český brankář ve 38. minutě při zásahu proti prudké ráně k tyči.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s velkou dravostí a Dukla se musela stáhnout na svou polovinu. Ve 48. minutě Dukla ztratila míč, přebral ho Marvin Stefaniak a přízemní křížnou střelou na zadní tyč Radu prostřelil. 1:0 pro Norimberk. V 58. minutě se naše obrana ocitla pod tlakem a dvakrát na poslední chvíli odkopávala balon z blízkosti brány.

V 68. minutě přišlo hromadné střídání na naší straně, z úvodní sestavy na hřišti zůstali jen Filip Rada a Mario Holek. Noví hráči přinesli do hry čerstvou energii a hra Dukly ožila. V 65. minutě musel brankář domácích vyrazit z brány střílený centr z rohu, který kopal Lukáš Holík, o minutu později se z rohu do boční sítě trefil Jakub Podaný. V 69. minutě střílel Daniel Tetour jen do středu brány, kde brankář bez problému zasáhl.

V 72. minutě vytáhl Filip Rada výborný zákrok proti prudké střele, v 79. minutě už byl ale proti ráně Garcii Lopese bezmocný – ten pálil na zadní tyč a zvýšil na 2:0. Jen o minutu později se podařilo Patriku Brandnerovi snížit na 1:2. Dostal dlouhý pas za obranu a zakončoval k bližší tyči.

Vyrovnat v závěru už se Dukle nepodařilo, zápas skončil za stavu 2:1 pro Norimberk. Dukla však dobrým bojovným výkonem ukázala, že dokáže být celku ze druhé Bundesligy důstojným soupeřem. 

Fotogalerie


 


Fotogalerie


Partneři klubu