Z Liberce odjíždí Dukla bez bodu

FC Slovan Liberec

24. kolo, ePojisteni.cz liga 2016/17

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Dúbravka – Mikula, Karafiát, Kúdela, Kerbr – Ševčík (85. Kouřil), Souček, Bosančič (59. Breite) – Ekpai, Vůch – Baroš (C) (79. Voltr).

Sestava hosté: F. Rada – Kušnír, Šimůnek, Štetina, Milošević – Marek Hanousek (C), Daniel Tetour, Bezpalec (84. Smejkal) – Juroška (66. Koreš), Holenda, Olayinka.

• Branky: 21. Mikula, 82. Kerbr, 89. Kouřil – 74. Olayinka.
    ŽK: 16. Souček, 49. Ševčík, 54. Kerbr, 78. Kúdela – 26. Šimůnek, 32. Bezpalec, 43. Daniel Tetour.
    Rozhodčí: P. Julínek – J. Kubr, S. Pochylý.
  • Diváci: 3712
Hráčům Dukly se bohužel nepodařilo napravit prohru z minulého ligového kola a na severu Čech byli poraženi domácím Slovanem. Na úvodní liberecký gól z první půle dokázali Pražané po pauze odpovědět, nezvládnutý závěr utkání však znamenal ztrátu jakéhokoli bodového zisku.

Hodnocení trenéra:

Jaroslav Hynek: „Prohru v Liberci budeme hodně dlouho kousat. V prvním poločase byla hra sice vyrovnaná, ale až na tu branku jsme Liberec do ničeho nepustili. A než ji vstřelili, tak jsme měli dvě příležitosti my, takže byla škoda, že jsme neodskočili hned na začátku. Do druhého poločasu jsme chtěli zlepšit pokrytí odražených balónů a zlepšeným pohybem v křídelních pozicích jsme Liberec dostali pod trvalý tlak. Byly z toho asi tři šance a vyrovnání, ale potom se nám nepodařilo ubránit jednu standardní situaci a v závěru byla škoda, že jsme neměli síly ubránit i tu druhou standardku a třeba ještě do konce zápasu znovu vyrovnat. Liberec byl dnes maximálně efektivní a my shořeli na šancích. Ale podle mě, jsme byli po většinu utkání lepším týmem.“

Jindřich Trpišovský: „Průběh zápasu byl ovlivněný trošku počasím a kombinační silou Dukly. Zvlášť když posunula Bezpalce do středu zálohy. S trojicí Hanousek, Tetour, Bezpalec, kteří jsou výborní na míči, je složité hrát, protože po ztrátě míče si ho udrží, a je složité je napadat. My jsme Duklu za mého působení tady nikdy neporazili. Pomohl nám první gól, to trošku určilo ráz tomu zápasu a pro nás to bylo jen dobře, protože s těmi brejky Dukly by to pro nás bylo složité. První poločas jsme odehráli slušně. Relativně slušně nás ve druhém poločase zatlačila Dukla, byl to takový fotbal bez emocí, bez šancí a když jsme si mysleli, že se z toho tlaku dostáváme, přišla taková banální situace a dostali jsme gól. Pak nám ale pomohla standardka, a nakonec jsme vstřelili i třetí gól. Duklu považuji za nejlépe kombinující mužstvo v lize a nechci říkat, že jsme dnes měli štěstí, ale to vítězství jsme vydřeli a po včerejších výsledcích má pro nás velký význam.“