Z Českých Budějovic jede juniorka s remízou

24. 9. 2018 | Redakce

Z Českých Budějovic jede juniorka s remízou

Velmi větrných devadesát minut zápasu 9. kola Juniorské ligy mezi Dynamem České Budějovice a Duklou Praha nepřineslo góly přes to, že oba poločasy byly na šance velmi bohaté. Týmy se rozešly s bodem za bezbrankovou remízu.9. kolo, pondělí 24. 9. 2018, 11:00 | Zápas ON-LINE
Č. Budějovice Č. Budějovice
0:0
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Č. Budějovice: Luksch – Řezáč, Kočí, Fišl, Krejčí (71. Kadlec) – Gebert, Čermák – Šplíchal (90. Rauscher), Tomek, Kalousek – Lindák (71. Matoušek).
Dukla Praha: Hruška - Schneider, Bobál, Mašek, Burget - Kott, Mentberger (83. Bílek), Vyleta - Štursa, Kubů (60. Janko), Bezdička (72. Šolaja).

Komentář

Dukla nastoupila do zápasu se čtyřmi hráči A týmu na soupisce – Hruškou, Bobálem, Bezdičkou a Štursou, a hrála od prvních minut aktivně. Ve 12. minutě právě Ondřej Štursa vyslal pěknou střelu zpoza vápna, která jen těsně minula tyč. A ještě lepší šanci měl Štursa o dvě minuty později – to když se jeho střela otřela o tyč domácí brány.

Převaha Dukly byla znatelná, ve 26. minutě si Štursa vedl míč po levé straně, jeho střela ale opět smolně trefila pouze brankovou konstrukci. Domácí se snažili z tlaku oklepat, ve 28. minutě musel Matúš Hruška v dukelské bráně zasahovat proti střele Rostislava Tomka. Těsně vedle brány letěla ve 36. minutě střela Davida Bezdičky, i přes velký tlak Dukly skončil poločas za stavu 0:0.

První velká šance druhého poločasu patřila naopak Dynamu. Martin Lindák obdržel dlouhý balon za obranu, křížnou střelou pak ale bránu Dukly netrefil. O minutu později byla na balonu opět Dukla. Štursa ve vápně poslal balon Vojtěchu Mentbergerovi, i ten ale pálil těsně mimo bránu. V 59. minutě zahrávala přímý volný kop Dukla z blízkosti brány, Matyáš Kubů po několika odrazech střílel na bránu, brankář Matěj Luksch však předvedl dobrý zákrok.

V 62. minutě šli domácí do oslabení. Tomek dostal druhou žlutou kartu v zápase a za následnou červenou musel do sprch. Navzdory tomu si České Budějovice o tři minuty později vypracovaly velkou šanci – po rychlém brejku pálil Čermák, Hruška ale střelu vyrazil a poradil si i s dorážkou Kalouska. A v 70. minutě brankář Luksch zase vychytal dukelského Mentbergera. Po rohu domácích v 83. minutě Hruška tak tak vykopl balon z brankové čáry. Ve druhé minutě nastavení Hruška výborným zákrokem vychytal tvrdou přízemní střelu Matouška a díky němu zůstalo skóre na konci zápasu 0:0, Dukla tak získala alespoň bod.  

Ohlasy trenérů

Tomáš Kulvajt: „Od úvodních minut jsme si vytvořili herní převahu, ze které pramenily naše šance, hosté využívali nejvíce rychlých přechodů nebo standardních situací. V zápase jsme nastřelili třikrát tyč, další veliké šance po krásných kombinačních akcích zůstaly nevyužité, v závěru mohli naopak utkání zvrátit ve svůj prospěch domácí, kteří brankově nedořešili několik slibných brejkových situací. Zápas, který mohl skončit vysokým skóre, tak nakonec i díky nadstandardním výkonům obou brankářů skončil bez branek.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu