PORTRÉTY Z JULISKYŠtěpán Krunert
    FANSHOP

Z Blanska odjíždíme po těsné prohře bez bodů

11. 9. 2020 | Radek Šamša

Z Blanska odjíždíme po těsné prohře bez bodů

Dukla si po bezbrankové domácí remíze s Prostějovem připsala úvodní porážku v novém ročníku. Na půdě nováčka FNL z Blanska padla 0:1.3. kolo, pátek 11. 9. 2020, 17:00, Stadion na Mlýnské | Zápas ON-LINE
Blansko Blansko
1:0
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Blansko:

Halouska – Ilko, Štrbák (c), R. Buchta, Klusák – Kania, Vasiljev (79. Machalík), Lahodný, Žák (83. Přerovský) – Kopičár – J. Šašinka (60. Holek)

Dukla Praha:

Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – Doumbia, Kozma (c) – Souček (63. Hadaščok), Kovaľ (56. Krunert), Buchvaldek (77. Kim), Jakab (56. Ullman) – Ayong (63. Fábry)

Góly: 50. Vasiljev, ŽK: R. Buchta – Doumbia, Fábry, Rozhodčí: Szikszay – Hájek, Horák, Držení míče (%): 50:50, Střely na bránu: 5:2, Střely mimo: 3:4, Rohy: 3:2.
Diváci: 1200

Komentář

Dukla byla na půdě nováčka FNL od úvodu aktivnější. V úvodní dvacetiminutovce o sobě dal vědět hlavně Lukáš Buchvaldek, který se z levého křídla nejprve v 5. minutě uvolnil a střílel vedle, o čtvrthodinu později už ovšem byl ke skórování podstatně blíž. To když Mohamed Doumbia aktivním presinkem vybojova na polovině soupeře balon, ve vápně jej předložil právě Buchvaldkovi a ten svou ranou orazítkoval tyč.

Žádné další velké šance první dějství nenabídlo – jen Ayong to ještě zkoušel z hranice vápna, párkrát se nabídla možnost domácím, ale góly v Blansku nepadaly.

To se změnilo hned zkraje druhého poločasu. Nováček soutěže šel do vedení. Lukáš Kania odcentroval do vápna na Tomáše Vasiljeva a ten nikým nehlídán na penaltě umístil svou tečovanou ránu k levé tyči – 1:0.

Ani po rapidních obměnách týmu v závěrečné polovině se svěřenci kouče Romana Skuhravého nedokázali gólově prosadit, a tak z Blanska odjíždějí po porážce 0:1 bez bodů.

 


Fotogalerie


Partneři klubu