FANSHOP

WU19: Dorostenky vezou velmi důležité body z Liberce

2. 5. 2016 | Redakce

WU19: Dorostenky vezou velmi důležité body z Liberce

V neděli odpoledne se odehrál souboj o první příčku v 2. lize dorostenek. Domácí Liberec před utkáním vedl o jeden bod. Veškeré dorostenky, které jsou zařazeny do kádru Áčka Liberce, nehrály proti Pardubicím, aby mohly nastoupit plně za dorostenky. Tyto čtyři hráčky přinesly do utkání velkou kvalitu a z obou stran to byl k vidění dobrý fotbal.16. kolo, neděle 1. 5. 2016, 14:00, Krásná Studánka, Liberec
Slovan Liberec Slovan Liberec
0:2
(0:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Slovan Liberec: Šulcová - Folprechtová (69.Tlustá), Bobvošová (52.Klímová), Jandová (76.Vencová), Hančová, Sehnálková, Kutifelová, Mauerová (59.Siváková), Novotná, Vacková, Černá
Dukla Praha: Frolíková - Kožíšková, Novotná, Senická, Kocková - Lupačová (77.Urbánková), Žočková, Soukupová (41.Macečková), Krejcarová (66.Veselá), Houbová (73.Tomášková), Žilinská (62.Čechová)
Branky: 3.Houbová, 62.Kožíšková
ČK: Frolíková (Dukla)
Rozhodčí: Patrman - Kořínek, Dušek
Diváci: 40

Komentář

S úvodním hvizdem začalo velmi nervózní utkání. Domácí hráčky byly velmi namotivované a hned od první minuty nedal nikdo nikomu ani metr hřiště zadarmo. Úvod utkání nám nemohl vyjít lépe. Aut Kockové do vápna propadl na Nelu Houbovou a ta hned ve 3. minutě poslala Duklu do vedení 0:1. Domácí hráčky to velice zaskočilo a nebyly si schopné dlouhé minuty vytvořit žádnou šanci. Naopak ve 20. minutě po dlouhém výkopu Frolíkové šla sama na bránu Houbová, ale navýšit vedení nedokázala. Poté se o slovo přihlásil Liberec, konkrétně nepřesná střela Sehnálkové a potom i Kutifelové. To bylo z obou stran vše v prvním poločase.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s aktivní hrou. Kutifelová se posunula do útoku, aby více ohrozila branku soupeře, ale podařilo se jí to pouze jednou. Zkraje poločasu střelou z velké dálky přestřelila. Na rozdíl dvou branek jsme mohli jít opět my po ose Houbová => Krejcarová, ale zakončení bylo slabé a Šulcová v klidu akci zlikvidovala. V 62. minutě propukla na hostující lavičce radost podruhé. K trestnému kopu se postavila Bára Kožíšková a přesnou střelou o břevno nedala Šulcové žádnou šanci 0:2. Další fáze utkání byla hodně rozkouskována fauly a střídáním. Poslední vzrušení před hostující bránou bylo v úplném závěru utkání. Frolíková byla vyloučena za úmyslné chycení míče mimo vápno v rohu hřiště a musela předčasně pod sprchu. Do branky tedy musela hráčka z pole Karča Senická. Z následného přímého volného kopu jsme nebezpečí odvrátili a následnou střelu v poklidu kryla Senická.

Video

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Ondřej Havlas, hlavní trenér: „Utkání bylo velmi vyhrocené. Jsem velmi rád, že Liberec přistoupil k utkání zodpovědně a poslal všechny hráčky, co nastupují za A tým. Pro nás bylo utkání prověrkou, zda i proti takhle silnému soupeři dokážeme hrát. Za celé utkání si Liberec nevypracoval žádnou gólovou příležitost. Naše obrana v čele s Novotnou a Senickou fungovala perfektně. Celkově defenzivní čtyřka plus Andrea Lupačová odehrála nadstandardní utkání.

Jediné negativum je velké množství pokopaných hráček, ale to k takhle důležitému utkání patří a já doufám, že se všechny dají co nejdříve dohromady a budou k dispozici do dalších velmi těžkých utkání, které nás ještě čekají. Bohužel minimálně na nadcházející utkání s Bohemians nemůže počítat s brankářkou Frolíkovou, která dostala, asi oprávněně, červenou kartu v závěru utkání.

Holkám chci poděkovat za fotbalový zážitek a jsem rád, že za dobu, co jsem u týmu dorostenek, tak konečně nastal čas, kdy dokážeme zvládat velmi těžká utkání.“
 


Fotogalerie


Partneři klubu