WU18: Těsné vítězství s výběrem čínské univerzity

13. 2. 2019 | Redakce

WU18: Těsné vítězství s výběrem čínské univerzity

V neděli si svůj poslední zápas odehrály hráčky z čínské univerzity v Pekingu, které tímto utkáním proti dorostenkám Dukly zakončily tříměsíční stáž v České republice. Po prosincové porážce si nyní naše dorostenky s výběrem poradily a vyhrály 1:0.PU, neděle 10. 2. 2019, 14:00, UMT Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
1:0
(1:0)
Beijing Sport University WU16Beijing Sport University WU16

Dukla Praha:

Žáková - Bubáková, Marková, Macečková (40.Žočková), Bohatová (60. Votrubová) - Krůtová, Senická, Sovány - Lišková (65.Slováčková), Fominykh (50. Fojtíková), Kubálková (60. Ryndzak)
Branky: 26. Sovány
Rozhodčí: Kutiš
Diváci: 40

Komentář

Odvetné utkání sehrály dorostenky proti výběru čínské univerzity na Julisce, v domácím prostředí, kam soupeřky dorazily zároveň s chlapci, aby v areálu Dukly společně sehráli dvojutkání. Zápas byl v úvodu vyrovnaný, nikdo si nevytvořil přímé ohrožení branky. Tým BSU se dostával do šancí po chybné rozehrávce Dukly, naopak Dukla dokázala dvakrát ohrozit branku soupeře přes pravou stranu. Kubálková i Fominykh však vytěžily alespoň rohové kopy. Z jednoho takového se po centru Senické prosadila Sovány, která otevřela skóre utkání. Do poločasu ještě dorostenky Dukly dokázaly hru vyrovnat a dostat se do zakončení.

Druhá půle vyzněla od samého začátku pro soupeřky, zápas byl velmi bojovný, hodně soubojů se odehrálo ve středním pásmu. Hráčky z Číny však byly fotbalovější a několikrát ukázaly pěknou kombinaci, kterou nedokázaly dotáhnout do přímého ohrožení branky. Toho se dočkaly po chybné rozehrávce, nastřelily deset minut před koncem tyč. Domácí hráčky ještě měly šanci z rohového kopu, ale touto šancí pohrdly. Utkání skončilo díky jediné brance nejhubenějším možným rozdílem 1:0 a dorostenky si připsaly první vítězství v přípravě.

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Všichni v týmu cítíme skvělý pocit, konečně jsme zvládli těžké utkání s vítězným koncem a nulou vzadu. Povedlo se nám zápas dotáhnout do úspěšného konce, ač nás druhý poločas potrápil. Docházely síly a hlavně druhá půle už byla hodně o bojovnosti z naší strany. V prvním poločase jsme dokázali s větším klidem řešit situace až po 20 minutách, jak bychom si představovali. V této době jsme také vstřelili branku, ale následně nenavázali a neuklidnili se na míči. Cítím však, že toto utkání nás po mentální stránce posílilo, věřím, že nás čeká výkonnostní vzestup vzhůru."

 


Fotogalerie


Partneři klubu