PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka
    FANSHOP

WU18: Sovány vystřelila vítězství v prvním utkání

17. 2. 2019 | Redakce

WU18: Sovány vystřelila vítězství v prvním utkání

První utkání odehrála Dukla proti FK Pardubicím, týmu, jež aktuálně je ve středu ligové tabulky 1. ligy dorostenek.PU, neděle 17. 2. 2019, 09:30, UMT Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
1:0
(0:0)
PardubicePardubice

Dukla Praha: Žáková - Bubáková, Senická, Krůtová, Bohatová - Žočková - Bělohlávková (30. Pekárková), Sovány - Lišková, Žilinská (40. Fominykh), Fojtíková (45. Slováčková)
Branky: 55. Sovány
Rozhodčí: Kozlík
Diváci: 40

Komentář

Do prvního utkání vstupovala Dukla proti soupeři, kterého velmi dobře zná z 1. ligy dorostenek. Pardubice měly tento turnaj jako generálku na ligu, a tak se dal očekávat náročný zápas. Hned v úvodu si oba týmy vyměnily dvě akce na každé straně, ale ani jedna neskončila gólem. Během první půle soupeřky byly velmi nepříjemné a po křižných míčích se dostávaly za obranu Dukly. Branka jim však byla zakletá. Naopak na druhé straně střílela z těžké pozice Lišková a následně po dvou přímých kopech se mohly prosadit Žilinská a Sovány, bohužel pro Duklu opět bez branky.

Druhý poločas byl ze strany Dukly ještě více bojovný než první, Pardubice byly více na míči, snažili se diktovat tempo hry, ovšem pozorné domácí hráčky je k ničemu nepouštěly a samy hrozily z protiútoků. Zajímavostí je, že ve druhém poločase měly oba dva týmy nespočet rohových kopů, které nedokázaly proměňovat. Už už to vypadalo, že utkání skončí bezbrankovou remízou. Neskončilo, rohový kop 5 minut před koncem rozehrála Senická a Sovány podruhé za sebou rozhodla zápas z rohového kopu. Díky této brance zvítězila Dukla 1:0 a připsala si cenný skalp nad velmi kvalitním soupeřem.

 


Fotogalerie


Partneři klubu