FANSHOP

WU18: Skvělý vstup do soutěže!

8. 9. 2020 | Redakce

WU18: Skvělý vstup do soutěže!

V sobotu 5.9. začala liga také dorostenkám, které otvíraly prvním utkáním soutěže proti Třebši sezona 2020/2021. Po aktivním a kvalitním výkonu vyhrály hráčky Dukly 13:0.1. kolo, sobota 5. 9. 2020, 10:00
Sokol Třebeš Sokol Třebeš
0:13
(0:7)
Dukla PrahaDukla Praha

Sokol Třebeš:

Landová - Suchá, Doležalová, Ťokanová, Lifková, Smutná A., Smutná T., Al Sabagová, Staňková, Pakostová, Šmardová

Střídaly: Sokolová, Kocábková, Chrásková, Klimešová, Haužvicová, Matějovicová

Dukla Praha:

Veselá (55.Skoblíková) - Baga, Kuthanová, Bubáková, Bělohlávková (58.Posledníková) - Vostálová - Rybínová (65. Hamouzová), Dvořáková T. - Holečková (58.Lidická), Krajčová (65.Ryndzak), Pergnerová (58.Dvořáková K.)

Branky: 6., 9., 10., 51. a 58. Krajčová; 32., 38., 40. a 52. Pergnerová; 2., 53. a 80. Holečková, 73. Hamouzová
Rozhodčí: Skyba - Česák, Nguyen

Komentář

K prvnímu zápasu vystoupaly na trávník hráčky a v úvodu přišla příjemná chvíle, tak jak si to každá představila, po kombinaci na středu se hned ve 2. minutě dostala k míči za obranu Holečková a otevřela skóre. A pak už to jelo! Byl to koncert útočných es, nejdřív vše načala nejmladší hráčka dorostenek, Tereza Krajčová, která vstřelila v utkání 5 branek, pak si přispala 4 trefy Niky Pergnerová, jež hýřila aktivitou po celou dobu utkání. Třetí do party, Nicol Holečková, otevřela skóre, posunula ho a uzavřela i v 80. minutě poslední trefou do sítě Landové. Jednu branku ještě přidala další útočnice, Nikola Hamouzová. Po aktivní hře zvítězily dorostenky nad Třebší 13:0.

Ohlasy hráček:

Štěpánka Bubáková, kapitánka WU18: "Do utkání jsme vstoupily v rychlém tempu podařilo se nám dát čtyři rychlé góly. Po taktické stránce jsme plnily věci, na kterých pracujeme v tréninku. Celkově se mi zápas líbil, po celou dobu sme měli zápas pod kontrolu."

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Utkání se hodnotí příjemně. Hráli jsme proti houževnatému soupeři a klobouček děvčatům z Třebše, která s námi udržela tempo dlouho. Zápas jsme měli od prvních minut ve svých rukách. Silnému dominantnímu výkonu jsme se přiblížili ve 20. minutě a tempo drželi zhruba do 60. minuty. Kvalitním pohybem, hrou v meziprostorech a změnou těžiště hry jsme si vytvořili dostatek příležitostí a jsem velmi potěšen, že se prosadili naše útočnice po týmové součinnosti!

Je třeba ale říci, že soupeř nás neprověřil příliš do obranné fáze, kde máme stále momenty, kdy situace řešíme zbrkle. Cítil jsem i mírnou nervozitu z úvodu, která sebou přinesla nekvalitní první dotek a v kombinaci nepřesnost. Ta se nás držela na můj vkus ve větší míře po celé utkání. Hráčkám však patří velké díky, i podpoře rodičů. Zápas je za námi a teď už je třeba se soustředit na další tréninky a zápasy."

 


Fotogalerie


Partneři klubu