FANSHOP

WU18: Cenné vítězství z Plzně!

7. 5. 2019 | Redakce

WU18: Cenné vítězství z Plzně!

V neděli v ranních hodinách v pěkném městečku v Dobřanech odehrála juniorka 3. kolo nadstavby proti Plzni. Po vyrovnaném průběhu vítězí vínovo-žluté barvy 1:0 po brance Fojtíkové.17. kolo, neděle 5. 5. 2019, 10:00, Dobřeny, tráva
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
0:1
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Viktoria Plzeň: Pančochová - Klepsová (51. Strašilová), Pavlíčková, Baumruková, Belšánová, Polcarová, Štichová, Horáčková, Gracias, Šeflová, Hermanová
Dukla Praha: Žáková - Bohatová, Žočková, Senická, Bubáková - Fojtíková - Sovány, Pekárková - Ryndzak (73. Potěmkina), Slováčková (15. Bělohlávková) , Fominykh (41. Vošická)
Branky: 65. Fojtíková
ŽK: 29. Fominykh, 54. Vošická (obě DUK)
Rozhodčí: Špindlerová - Hessová, Pachtová
Diváci: 50

Komentář

V krásném areálu v Dobřanech na přírodní trávě jsme nastoupili proti dorostenkám Viktorie Plzeň. První minuty patřily zejména domácím. Dukla hrála chvíli v 10 hráčkách kvůli špatné výbavě hráčky a následně přišlo nepříjemné zranění Slováčkové. Po 10 minutách se počty urovnaly, přesto Plzeň byla o malinko dominantnější a hrozila zejména ze standartních situací. Naše hráčky se k vážnějšímu ohrožení branky nedostaly a po 40 minutách byla půle 0:0.

Vstup do druhé půle byl lepší pro Duklu, hra se převála dlouhými míči z jedné strany na druhou. Okénka v obraně nacházela Dukla, bohužel nedokázala být efektivní v zakončení. Nebyla také uznána branka z ofsajdu od Ryndzak a následně i Bělohlávková těsně nedoběhla na dobrý centr první jmenované. Jediná branka pak padla v 65. minutě, kdy po rohovém kopu se dostal odražený míč k Fojtíkové, ta napřáhla z 20 metrů a jedinou brankou rozhodla zápas.

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Jsem potěšen výsledkem, cesta, kterou jsme k němu došli, byla poměrně trnitá. V prvním poločase jsme měli občasné náznaky, kdy jsme mohli využít zaváhání obrany, ale nepodařilo se je dotáhnout. Musím přiznat, že soupeř ve druhé půli přestal hrát a my si mohli více dovolit. Začali jsme být více na míče, vypracovali opět několik šancí a utkání jsme mohli rozhodnout i dříve, ale zaplaťpánbůh za skvělou střelu Verči Fojtíkové. Vážíme si vítězství, je pro nás příjemnou odměnou."

 


Fotogalerie


Partneři klubu